Trzy medale mieleckich szermierzy na Mistrzostwach Polski Młodzików

Zawodniczka PTG „Sokół 1893” Mielec Weronika Wiktor została Wicemistrzynią Polski Młodzików w szpadzie. Zawody rozegrano w Sosnowcu w dniach 4-5 czerwca.

Weronika Wiktor z trenerem Zbigniewem Żolą

Wychowankowie trenerów Zbigniewa Żoli i Lesława Lechocińskiego zdobyli na Mistrzostwach trzy medale. Ich wartość jest tym większa, że w zawodach wzięła udział rekordowo wysoka liczba uczestników.

W rywalizacji dziewcząt na starcie stanęło aż 120 zawodniczek. Weronika Wiktor po fazie grupowej została sklasyfikowana na 60 miejscu. W kolejnych pojedynkach pucharowych szła jak burza, pokonując kolejno: Martynę Adamską (12-4), Klaudię Kłopotowską (12-9), Klarę Majgier (12-5), Annę Pines (12-2), Aleksandrę Kuśkę (12-4). W półfinale zwyciężyła zdecydowanie 12-6 Karolinę Staszulonek (Piast Gliwice). Weronika Wiktor przegrała dopiero w finale 9-12 z Oliwią Włoczką z Bytomia.

Świetnie spisali się nasi reprezentanci w rywalizacji chłopców. Spośród 109 szpadzistów aż 4 zawodników z SZE_2016-06-04_MPM1Mielca i Krosna znalazło się w ostatniej ósemce Mistrzostw. W każdym pojedynku ćwierćfinałowym mieliśmy swojego przedstawiciela. Jedynym, któremu udało się awansować do półfinału był Maciej Kaźmierski (MKS Gryf Mielec). Pozostali stoczyli niezwykle zacięte walki, a o przegranych Kacpra Frydrycha i Piotra Urbana decydowała ostatnia akcja przy stanie 11-11. Tak samo zacięty był pojedynek półfinałowy Maćka, który przegrał z późniejszym Mistrzem Polski Bartłomiejem Godlewskim (WKS Kolejarz Wrocław) 11-12 i zakończył turniej z brązowym medalem.

Zawodnicy Gryfa Mielec zrekompensowali sobie rywalizację indywidualną w turnieju drużynowym. Podopieczni trenera Lesława Lechocińskiego, walcząc w składzie Maciej Kazimierski, Paweł i Piotr Urban oraz Szymon Tarachanowicz, zdobyli brązowy medal.