Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Medale Macieja Nalepki i Krzysztof Żyłki w Słowenii


W Słowenii w Lasko w dniach 6-9 maja odbył się 14th Slovenian Open w którym wystąpiła Reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

W składzie reprezentacji znaleźli się dwaj zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka.

W turnieju indywidualnym w klasie 3 Maciej w rozgrywkach grupowych pokonał 3:1 (9,7,-6,10) Hiszpana Roberto Rodrigueza, 3:0 (9,4,1) Rumuna Daciana Makszina i 3:0 (3,2,9) Jordańczyka Mazena Al Shamaileha. W fazie pucharowej przegrał 1:3 (-6,-6,3,-2) Egonem Krammingerem z Austrii i odpadł z turnieju.

Natomiast Krzysiek w fazie grupowej przegrał swoje gry 0:3 (-4,-8,-7) z Turkiem Abdullahem Ozturk i 2:3 (-3,5,-8,7,-9) z Chorwatem Tomislavem Spalj i odpadł z zawodów indywidualnych.

To, co nie powiodło się naszym zawodnikom w turnieju indywidualnym udało się w turnieju drużynowym. W klasie 3 Maciej Nalepka wraz z Mariuszem Czerwińskim wywalczyli srebrny medal. Pokonali w drodze do finału Austrie 2-1 i Japonie 2-0. O wejście do czwórki pewnie pokonali Słowenię 2-0, a w półfinale, po bardzo wyrównanym spotkaniu zwyciężyli z drużyną Tajlandii 2-1. W finale turnieju przegrali jednak 1:2 po zaciętej grze nieoczekiwanie z drużyną z Ukrainy Vasyl Petruniv i Oleksandr Yezyk.

W klasie 4 Krzysztof Żyłka wraz z Rafałem Lisem zdobyli brązowy medal pokonując Jordanię 2:0, przegrali z Turcją 0:2 i wygrali z 2:1 z Tajlandią.
Drogę do finału zamknęła im drużyna Francji Maxime Thomas i Florian Merrien, z którą przegrali 0:2.

Więcej informacji z kategorii Tenis stołowy