Medale łuczników na Mistrzostwach Polski


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Łodygowicach odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w łucznictwie klasycznym i bloczkowym. Nasi reprezentanci zdobyli złoty i brązowy medal.

Młodzieżowy zespół kobiecy JAR Kielnarowa w składzie: Dorota Rząsa, Ewelina Czenczek, Maria Przystaś zdobył złoty medal w konkurencji ZOR WA, pokonując w półfinale GLKS Unia Pielgrzymka 6-0, a w finale w tym samym stosunku zwyciężył z ULKS Grot Zabierzów.

Indywidualnie Tomasz Czyż (CWKS Resovia Rzeszów) zdobył brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów. W konkurencji Indywidualnej Olimpijskiej Rundy WA w pierwszej rundzie pokonał Kacpra Gusza 6-0, w drugiej rundzie 6-1 zwyciężył Arka Smolińskiego, a w ćwierćfinale okazał się lepszy od Jakuba Bieli 6-2. W półfinale Czyż prowadził już 5-1, z Kasprem Bizonem, ale  po skutecznej pogoni po barażu 5-6 zwyciężył zawodnik gospodarzy, który potem został złotym medalistą.

W tej samej konkurencji Paweł Czyż był zakończył zmagania na drugiej rundzie, a Paweł Korbecki (obaj CWKS Resovia) na pierwszej.

Juniorzy w składzie Tomasz Czyż, Paweł Czyż, Paweł Korbecki, Kamil Malita zajęli drużynowo 5. miejsce.

W rywalizacji indywidualnej młodzieżowców u kobiet najlepszy wynik osiągnęła Dorota Rząsa (Jar Kielnarowa), która dotarła do ćwierćfinału. Do drugiej rundy dotarły Jagoda Wardak (CWKS Resovia) oraz  Ewelina Czenczek (Jar Kielnarowa), natomiast na pierwszej rundzie swój udział w Mistrzostwach zakończyła Maria Przystaś (Jar Kielnarowa).