Medale karateków na Pucharze Europy


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Jeden srebrny i dwa brązowe medale zawodników Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate na Pucharze Europy w Katowicach.W sobotę  5 grudnia w Katowicach odbył się Puchar Europy w Karate Kyokushin, w którym startowało ponad 400 zawodników z 18 krajów Europy, Libanu i Nowej Zelandii. W składzie reprezentacji Polski znalazło się  sześcioro zawodników z leżajskiego klubu tj.: Katarzyna Burda, Oliwia Wojtas, Mikołaj Sroka, Kacper Potaczała, Mateusz Ner i Jakub Bogdanowicz.

Mikołaj  w pierwszej walce wygrał przez wazarii z zawodnikiem Rosji, w drugiej swoją walce pokonał przez ippon reprezentanta z Białorusi, w trzecim i czwartym pojedynku pokonał również przez wazari  uczestników z Polski i  w finale przegrał z utytułowanym zawodnikiem z Polski. Ostatecznie Mikołaj zdobył srebrny medal na 25 startujących karateka z tej kategorii. 

Kacper wygrał pojedynek z niemieckim zawodnikiem, a Jakub z Białorusinem niestety w walce o wejście do strefy medalowej nieznacznie przegrali swoje pojedynki i ostatecznie rywalizację zakończyli na miejscach 5-8.

Trochę pecha miał Mateusz, który w dogrywce przegrał z zawodnikiem z Polski. Bardzo dobrze zaprezentowała się Katarzyna Burda zdobywając brązowy medal w konkurencji kata juniorów 16-17 lat. Druga nasza brązowa medalistka Oliwia w pięknym stylu pokonała dwie zawodniczki z Polski i w boju o srebrny medal po dogrywce przegrała z Rosjanką. Gratulujemy wszystkim zawodnikom bardzo ładnych i skutecznych walk.

Źródło: karate.lezajsk.pl