ME. Rafał Augustyn szósty, Anna Sabat w półfinale


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Berlinie rozpoczęły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Dobrze zaprezentowali się nasi pierwsi reprezentanci – Rafał Augustyn i Anna Sabat.

Rafał Augustyn był pierwszym z naszych zawodników, który walczył o medal. Zawodnik LKS Stali Mielec wystartował w chodzie na dystansie 50 km. Od początku wyścigu Rafał utrzymywał się w kilku osobowej czołówce. Około 30  kilometra zaatakował późniejszy zwycięzca Ukrainiec Maryan Zakalnytsyy. W pościg za nim ruszyło czterech zawodników, ale ich tempo było za mocne dla Augustyna, który pozostał na szóstym miejscu już do linii mety. Czas mielczanina to 3:51:37. Do zwycięzcy zabrakło 5 minut. Ponad minutę za Rafałem na metę wszedł inny Polak – Rafał Sikora, a na 12. miejscu rywalizację ukończył Adrian Błocki.

Nie przestaje zaskakiwać Anna Sabat. Zawodniczka CWKS Resovii kontynuuje swój wyśmienity sezon. W Berlinie pobiegła w ostatnej serii eliminacji na 800 m i zajęła w niej czwarte miejsce. Jej bieg był bardzo szybki i podopieczna trenera Piotra Kowala awansowała do półfinału z czasem 2:01.67. Wynik Ani był ósmym w całych eliminacjach.