Małgorzata Kipczak Młodzieżową Mistrzynią Polski


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Opolu rozegrano XXIX Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w Tradycyjnym Karate-Do. W zawodach wystartowało 350 zawodników i zawodniczek z 53 klubów z całego kraju.

Złoty medal w kumite indywidualnym kobiet zdobyła w kategorii młodzieżowców Małgorzata Kipczak (Rzeszowski KK Chikara). Podopieczna trenerów Piotra Ramota i Marka Żyłki stanęła na podium dwukrotnie, ponieważ w konkurencji Fuku-go zdobyła brązowy medal.

Bez najcenniejszego kruszcu, ale z trzema medalami wróciła z Opola Agnieszka Sajdutka. Zawodniczka Akademi Karate Tradycyjnego w Rzeszowie wywalczyła dwa srebrne medale (Fuku-go i kata) oraz brązowy (kumite).

Dobrze na Mistrzostwach wypadli też inni rzeszowscy karatecy z Klubu Karate Chikara. Czwarte miejsca zajęli: Urszula Mnich (w kata juniorek młodszych) oraz Jan Szyszko i Patryk Błoński (drużynowo w En-bu juniorów). Natomiast młodzieżowiec Karol Marek był piąty w Fuku-go i siódmy w kata. Drużyny juniorskie tego klubu w kumite zajęły miejsca piąte (mężczyźni) i szóste (kobiety).