Maja Wajda zwycięża w Pucharze Europy

W stolicy Mołdawii Kiszyniowie odbyły się 17. Otwarte Mistrzostwa Europy Open oraz Puchar Europy w Kyokushin Karate. Trzy medale wywalczyli karatecy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate.

W dwudniowej rywalizacji udział wzięło ponad 500 zawodników z 23 państw. Wśród nich 7 zawodników z Krośnieńskiego KKK.

Maja Wajda, startując drugi raz w zawodach tak wysokiej rangi, wywalczyła złoto w kumite kat. 40 kg młodziczek. W finale pokonała zawodniczkę gospodarzy.

Medal w kategorii kumite +30 kg zdobyła również najmłodsza, startująca na mołdawskich matach, zawodniczka z Krosna – Karina Korona. Zajęła III miejsce, przegrywając w półfinale z późniejszą zwyciężczynią. W kategorii kata Karina zajęła 5. miejsce (zabrakło jej 0,5 pkt by awansować do II rundy).

Aktualna Mistrzyni Polski, Oliwia Krupa, powtórzyła osiągnięcie z ub. roku, zajmując trzecie miejsce w kata.

O braku szczęścia może mówić Aleks Łączak. Podczas pierwszej walki dwóch sędziów wskazało jego wygraną, dwóch jego przeciwnika, niestety sędzia maty zadecydował o zwycięstwie rywala Aleksa. W kata zajął najbardziej nielubiane przez sportowców, czwarte miejsce. Wiktoria Bilska, po pewnym wygraniu pierwszej walki z reprezentantką Mołdawii, w walce o brązowy medal uległa ukraińskiej zawodniczce. W kategorii kata zajęła 7. miejsce. Jakub Prajsnar, mimo walecznej postawy i stosowania imponujących technik, nie zdołał pokonać zawodnika z Ukrainy. Karol Pikuła już w pierwszej walce musiał uznać wyższość zawodnika z Rosji.

Źródło: Krośnieński Klub Kyokushin Karate