Maciej Nalepka jeden punkt od medalu MŚ

Pasjonujący pojedynek z nr 1 światowego rankingu stoczył Maciej Nalepka na Mistrzostwach Świata osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym rozgrywanych w Celje na Słowenii.

W składzie reprezentacji na Mistrzostwa znaleźli się dwaj zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg – Maciej Nalepka w klasie 3 oraz Krzysztof Żyłka w klasie 4. Obaj udanie przebrnęli fazę grupową i awansowali do fazy pucharowej.

W 1/8 Maciej Nalepka w świetnym stylu zwyciężył z zawodnikiem z Korei Jin-sung Kim – 3:0 (6,9,3). Zawodnik IKS-u rozegrał świetny mecz w ćwierćfinale z nr 1 rankingu światowego w klasie 3 Niemcem Thomasem Schmidberger. Stawką tego pojedynku był półfinał i przynajmniej brązowy medal. Maciej był bardzo blisko zwycięstwa i sprawienia ogromnej sensacji. W piątym secie prowadził 10:8 i miał 2 piłki meczowe, ale niestety przegrał tego seta i mecz 2:3 (-4,9,-3,16,-14).

Krzysztof Żyłka przegrał w meczu o ćwierćfinał 0:3 (-6,-9,-8) z zawodnikiem z Chin Yan Zhang.

Reprezentanci Polski wywalczyli w Celje 7 medali – 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe.

Źródło: IKS Jezioro Tarnobrzeg