Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka Mistrzami Polski

W Wiśle odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg wrócili z trzema medalami.

Zawody zostały przeprowadzone po raz pierwszy w systemie, w którym rozgrywane są Mistrzostwa Świata i Europy. Ogółem w zawodach uczestniczyło 38 zespołów, 2-3 osobowych, w tym cztery drużyny z tarnobrzeskiego klubu.

Mistrzem Polski w klasie 2-5 wózki mężczyzn została drużyna w składzie Maciej Nalepka/Krzysztof Żyłka. Pokonali oni wszystkie zespoły i bezapelacyjnie zdobyli tytuł mistrzowski na 2018 rok. W klasie tej występowała również druga drużyna IKS Janusz Chamot/Piotr Sokalski, która zajęła 5 miejsce.

W klasie 9, Wicemistrzostwo Polski zdobył duet Paweł Mazuryk/Mariusz Matejek, który pokonał dwie drużyny z Katowic, a w finale po zaciętym meczu uległ 0:2 drużynie KS Bronowianka Kraków.

W klasie 10 gdzie rywalizują zawodnicy najbardziej sprawni drużyna IKS w składzie Paweł Włodyka/Antoni Biedziuk wywalczyła brązowy medal. Pokonali oni 2:0 Start Kalisz, a wejście do finału zamknęła im drużyna Start Zielona Góra – późniejszy Mistrz Polski, z którą po zaciętej walce przegrali 1:2 (rozstrzygnęła gra deblowa).