Maciej Kaźmierski drugi na Pucharze Polski


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Świetny start w Gliwicach na II Pucharze Polski Jun. Mł. zanotowali mieleccy szermierze. Mogło być jeszcze lepiej, ale na ich drodze stanął reprezentant Wenezueli Jose Manuel Rodriguez.

W Turnieju wzięło udział 112 zawodników, a wśród nich dziewięciu z podkarpackich klubów: MKS Gryf Mielec, PTG Sokół 1893 Mielec i UKS Sokolik Krosno.

Po fazie grupowej do głównej drabinki awansowało ośmiu z nich. Pogromcą połowy z naszych reprezentantów był występujący gościnnie Jose Manuel Rodriguez z Wenezueli. W drugiej rundzie pokonał on Kacpra Frydrycha (Sokolik) 15/8, a w czwartej rundzie stanął na drodze Pawła Urbana (Gryf). Paweł, który pokonał wcześniej dwóch rywali po 15/10, musiał uznać wyższość szermierza z Ameryki Południowej, przegrywając 15/12.

W ćwierćfinale nadarzyła się okazja do braterskiego rewanżu. Rywalem Rodrigueza był bowiem Piotr Urban (Gryf). O tym kto awansuje do półfinału zdecydować musiała dogrywka. Niestety, ostatnie pchnięcie należało do Wenezuelczyka i to on wszedł do strefy medalowej.

Ostatnią okazję do „pomszczenia” kolegów dostał Maciej Kaźmierski (Gryf). Po świetnym turnieju i wygraniu pięciu pojedynków, mielczanin awansował do finału Pucharu Polski, gdzie jego rywalem był… Jose Manuel Rodriguez. Niestety Maciejowi również nie udało się pokonać zawodnika zza oceanu (15/10) i zakończył zawody na drugim miejscu.

Miejsca naszych zawodników: 2. Maciej Kaźmierski (Gryf), 5. Piotr Urban (Gryf), 14. Paweł Urban (Gryf), 35. Stanisław Dziura (Sokół), 37. Kacper Frydrych (Sokolik), 39. Michał Mróz (Sokół), 59. Dominik Kwaśnik (Sokół), 66. Szymon Tarachanowicz (Gryf), 99. Wiktor Uliasz (Sokolik).

W turnieju dziewcząt dobrze spisała się Weronika Wiktor. Zawodniczka PTG Sokół 1893 Mielec wygrała swoją grupę i z 12. miejsca awansowała do turnieju głównego. W nim zwyciężyła pierwszy pojedynek z Zofią Piejak (Rybnik) 15/10, ale w kolejnym w 1/8 przegrała z Zofią Janelli (Szpada Wrocław) 15/12. Martyna Mróz była 98.

Źródło: MKS Gryf Mielec