Lubieniecki ósmym juniorem świata (aktualizacja – VIDEO)


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Weronie (Włochy) odbywają się Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w szermierce. O medal otarł się Wojciech Lubieniecki z PTG Sokół 1893 Mielec.

Do walki o tytuł Mistrza Świata Juniorów stanęło 200 szermierzy. Wśród reprezentantów Polski był wychowanek trenera Zbigniewa Żoli. Wojtek nie najlepiej rozpoczął rywalizację w Mistrzostwach. W fazie grupowej wygrał tylko dwa z pięciu pojedynków, ale to wystarczyło by zakwalifikować się do dalszej fazy.

Lubieniecki, po pokonaniu Chilijczyka Bustosa (15/6) i Koreańczyka Kima (14/11) dostał się do turnieju głównego. Na tym etapie Wojciech prezentował już dyspozycję do jakiej nas przyzwyczaił. Najpierw pokonał Egipcjanina Ahmeda Elsayeda (14/13), a w 1/16 okazał się lepszy ponownie o jedno trafienie od Ukraińca Yevgieniya Gorbachuka (13/12). Po tym zwycięstwie Wojtek został jedynym Polakiem walczącym jeszcze w turnieju.

1/16 Lubieniecki (POL) – Gorbachuk (UKR)

W walce o ćwierćfinał stoczył kolejny zacięty pojedynek. Jego rywalem był Izraelczyk Jacob Pizenberg. Polak zwyciężył 15/14 i to on awansował dalej.

1/8 Lubieniecki (POL) – Pizenberg (IZR)

Niestety w starciu o strefę medalową lepszym okazał się Francuz Lilian Nguefack, który zwyciężył 10/15. Wojciech Lubieniecki został ostatecznie sklasyfikowany na ósmym miejscu. Przypomnijmy, że rok temu na Mistrzostwach szermierz z Mielca zajął 42. miejsce.