Lotos Cup. Druga wygrana Rudy w tym sezonie


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl
Strona z wynikami 
format_list_numbered

Adam Ruda zwyciężył w szóstym konkursie w ramach cyklu Lotos Cup rozegranym w Szczyrku. Tym samym umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

W piątek i sobotę odbyły się dwa kolejne konkursy wchodzące w skład 12. edycji cyklu “Szukamy Następców Mistrza – Lotos Cup ”. Pierwszego dnia Adam był piąty. Takie miejsce zajmował już po pierwszej serii, w której skoczył 101,5 metra, ale do czołówki tracił niewiele. Niestety drugi skok miał słabszy (94,5 m) i ostatecznie do zwycięzcy Tomasza Byrta (WSS Wisła w Wiśle) stracił aż 26 punktów.

Znacznie lepiej było w drugim konkursie. W pierwszej serii zawodnik z Dydni skoczył 99,5 metra i zajmował trzecie miejsce. Natomiast w serii finałowej oddał skok na odległość 102 metrów. Taki skok gwarantował mu podium, ale po nim skakali jeszcze Tomasz Zapotoczny (AZS Zakopane) i Artur Kukuła (WSS Wisła w Wiśle). Pierwszy skoczył 98,5 m i nie zdołał wyprzedzić naszego reprezentanta, natomiast Kukuła drugi skok miał fatalny i wylądował na 89,5 metrze.

Dzisiaj jestem zadowolony ze skoków i z wyniku, bo wczoraj nie poszło mi tak jak miało pójść. Jednak dzisiaj były już fajne skoki, stabilne, takie jak chciałem i wszystko wyszło dobrze – powiedział w sobotę Ruda. – Dużo dało mi ostatnie zgrupowanie w Planicy, gdzie udało nam się poprawić kilka błędów i myślę, że będzie coraz lepiej – doda podopieczny Roberta Matei.

Dzięki wygranej Adam Ruda ma już 465 punktów w klasyfikacji generalnej. Drugi jest Zapotoczny (390 pkt.) a trzeci Kukuła (360 pkt.).

Finałowe zawody XII edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza”- LOTOS Cup 2016 w skokach narciarskich i w kombinacji norweskiej rozegrane zostaną już w kolejny weekend, w dniach 12-14 lutego 2016 roku.

Comments are closed.