Lilly May Niezabitowska bezkonkurencyjna na Jez. Zegrzyńskim

W długi weekend majowy na Jez. Zegrzyńskim rozegrano żeglarski Puchar Polski Centralnej. W klasie Laser 4.7 zwyciężyła zawodniczka Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg.

Puchar Polski Centralnej im. trenera Wiesława Kopra byłe jednocześnie pierwszą eliminacją do Mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na starcie zawodów stanęło ponad 200 zawodników i zawodniczek w sześciu kategoriach.

Bezkonkurencyjna okazała się Lilly May Niezabitowska. Żeglarka Kotwicy Tarnobrzeg zwyciężyła w klasie Laser 4.7. W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy temperaturze poniżej 10 st. i silnym wietrze (w porywach do 27 węzłów) rozegrano siedem wyścigów. Lilly May wygrała trzy z nich, w trzech kolejnych była druga i pewnie zwyciężyła w całych zawodach.

Na zegrzeńskim akwenie startowały jeszcze dwie zawodniczki Jacht Klubu Kotwica. Aleksandra Bobula w najlepszym wyścigu była druga, ale ostatecznie zajęła ósme miejsce. Na 22. miejscu sklasyfikowana została Aleksandra Mac.