Ligowe podsumowanie tygodnia – 41/2017

Politechnika liderem, dwie wygrane sanockich Wilków, Developres wygrywa na inaugurację, passa Stali Mielec, słabe występy piłkarzy.

podkarpackieligi_baner_800x480

Tenis stołowy
SUPERLIGA. Dwie wygrane Fibrain AZS Politechniki Rzeszowskiej dały pingpongistom z Rzeszowa fotel lidera. W pojedynku z Wartą wygrane mecze zanotowali Lewandowski i dwukrotnie Tsuboi. Natomiast w rozgrywanym we własnej hali meczu z Bogorią wygrane z D. Górakiem i C. Han zanotował Tsuboi, a Lakeev pokonał Sirucka. Tabela: 1. Politechnika (9), 10. Kolping (3).

EKSTRALIGA

Warta Kostrzyń n/Odrą – AZS Politechnika Rzeszów
AZS Politechnika Rzeszów – Bogoria Grodzisk Maz.
1:3
3:1

Unihokej
EKSTRALIGA. Komplet punktów zdobyły Wilki Sanok w dwumeczu przed własną publicznością z ULKS Józefina. Pierwsze spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg przez 50 minut (5:5). Ostatnie 10 minut należało jednak do gospodarzy, którzy strzelili aż 5 kolejnych goli. Rywale odpowiedzieli tylko dwoma i mecz zakończył się wynikiem 10:7. Po cztery gole zdobyli Jakub Sujkowski i Damian Popek.
W drugim meczu sanoczanie już w drugiej tercji uzyskali przewagę, którą podwyższyli na początku ostatniej partii (4:1). Rywale zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem 16 sekund przed końcem meczu. Tabela Gr. B: 1. MUKS Zielonka (12), 2. Wilki Sanok (7).

EKSTRALIGA

Wilki Sanok – ULKS Józefina
10:7 (4:3, 1:1, 5:3)
4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Piłka ręczna
SUPERLIGA. Kolejną wygraną zanotowali piłkarze ręczni Stali Mielec. Tym razem we własnej hali pokonali Wybrzeże Gdańsk 33:25. W pierwszej połowie przewagę wypracowali sobie goście (10:6), ale na przerwę schodzi tylko z jednobramkowym prowadzeniem (13:12). Świetna postawa bramkarza miejscowych Krzysztofa Lipki oraz skuteczna gra w ataku sprawiły, że druga połowa należała do Stali, która zdemolowała rywali po przerwie i wygrała 33:25. Najwięcej bramek dla Stali rzucił Wiktor Kawka (7). Tabela: 1. Vive Kielce (25 pkt.), 11. Stal Mielec (10).
I LIGA. Po serii zwycięstw przegraną zanotowała drużyna Czuwaju Przemyśl. W meczu w Tarnowie z SPR PWSZ „Harcerze” przegrali 31:34 i stracili pozycje lidera tabeli. Decydująca okazała się pierwsza połowa wygrana przez gospodarzy 18:10. Tabela: 1. AZS AWF Biała P. (15), 4. Czuwaj Przemyśl (12).

Siatkówka
PLUSLIGA. Drugiej porażki w sezonie doznali siatkarze Asseco Resovii. W wyjazdowym pojedynku ze Skrą Bełchatów przegrali 0:3, będąc równorzędnym rywalem jedynie w trzeciej partii. Tabela: 1. Cuprum Lubin (11 pkt), 8. Asseco Resovia (6).
LIGA SIATKÓWKI KOBIET. Sezon zainaugurowały kobiety. W pierwszy meczu siatkarki Developresu Rzeszów zwyciężyły przed własną publicznością Pałac Bydgoszcz 3:2. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobyły Helene Rousseaux (24/42%) i Adela Helić (22/36%).

Tomasovia – AZS Uniw. Rzeszowski
Sandecja Nowy Sącz – Marba Sędziszów Młp.
0:3 (11:25, 18:25, 17:25)
3:0 (25:20, 26:24, 25:22)
0:3 (23:25, 23:25, 21:25)

Hokej na lodzie
2. LIGA SŁOWACKA. Do Sanoka przyjechał lider słowackiej drugiej ligi – drużyna MHK Martin. Goście od początku spotkania ustanowili swoje warunki gry i po pierwszej tercji prowadzili 2:0. Hokeiści Ciarko KH 58 Sanok w drugiej minucie drugiej tercji zdobyli kontaktowego gola, którego autorem był Patryk Dobrzyński. Niestety odpowiedź Słowaków rozwiała wątpliwości – trzy trafienia pomiędzy 29. i 35 minutą meczu i było 1:5. W samej końcówce drugiej partii światełko w tunelu zaświecili Aleh Filipau i Adrian Maciejko, ale były to ostatnie gole w tym meczu. Tabela: 1. MHK Martin (12 pkt), 8. KH Sanok (4).

2. LIGA SŁOWACKA

Ciarko KH 58 Sanok – MHK Martin
3:5 (0:2, 2:3, 0:0)

Piłka nożna
I LIGA. Stali Mielec przegrała w meczu 13. kolejki z Chojniczanką 1:2. Prowadzenie dał Stali w 10. minucie Gancarczyk. Minute później goście doprowadzili do remisu. Taki wynik utrzymywał się do 80. minuty, kiedy to rzut karny na gola zamienił zawodnik Chojniczanki. Tabela: 1. Chojniczanka (26 pkt.), 5. Mielec (18).
II LIGA. Zarówno Siarka Tarnobrzeg jak i Stal Stalowa Wola przegrały swoje pojedynki. Siarka uległa u siebie drużynei Jastrzębia 0:2, a Stal przegrała w Katowicach z Rozwojem 1:2. Tabela: 1. Warta (26 pkt), 6. Siarka Tarnobrzeg (20), 16. Stal Stalowa Wola (12).
III LIGA. Jedyną drużyną, która zgarnęła komplet punktów była Stal Rzeszów. Rzeszowianie pokonali u siebie Spartakusa Daleszyce 2:0. Remisem 2:2 zakończył się mecz Wólczanki Wólka Pełkińska z Podlasiem Bielsko Biała. Tabela: 1. Oświęcim (26 pkt.), 3. Stal Rzeszów (25), 6. Resovia (22), 7. Wólczanka (21), 13. Karpaty (9), 17. Jarosław (8).