Ligowe bieganie w Ustjanowej


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl
Strona z wynikami 
format_list_numbered

Podkarpacko-Lubelska Liga Regionalna Grupy AZOTY po raz pierwszy w tym sezonie odbyła się w Ustjanowej k/Ustrzyk Dolnych.

25 stycznia na trasie pod Żukowem im. Stanisława Nahajowskiego w doskonałych warunkach śniegowych i na świetnie przygotowanych torach juniorzy E i juniorzy D rywalizowali na 2 km stylem klasycznym, juniorzy C biegali na 3 km.  Łącznie na starcie stanęło 73 zawodników z 4 klubów.

W kategorii juniorka C Renata Prędki z MKS Halicz Ustrzyki Dolne zajęła trzecie miejsce.  – Najważniejsze, że narty trzymały znakomicie i za to chciałam podziękować moim trenerom – powiedziała na mecie Renata, która tym razem musiała uznać wyższość swoich koleżanek klubowych Kingi Polityńskiej i Luizy Motyki.

Kategorię juniorka E wygrała w Ustjanowej wygrała Weronika Juzeluk z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, która o ponad 30 sekund wyprzedziła Emilię Dyl z LUKS Ustjanowa i o 37 sekund swoją koleżankę z Tomaszowa Weronikę Łysko.

W najmłodszej kategorii chłopców triumfował Hubert Tomaszek z Halicza. Tylko nieco ponad sekundę stracił do niego drugi na mecie Sebastian Garbowski z UKS Karpaty Klimkówka. Trzeci w klasyfikacji Antoni Żółkiewski z MULKS Tomaszów Lubelski był gorszy od Tomaszka o prawie 10 sekund. Siódme miejsce w tej kategorii zajął Hubert Grasela. Młody zawodnik z MKS Halicz był bardzo zadowolony ze swojego biegu. – Dałem z siebie wszystko, starałem się na trasie nie zapominać o technice – powiedział na mecie.

W Podkarpacko-Lubelskiej Lidze Regionalnej Grupy AZOTY będziemy mieli teraz dłuższą przerwę – młodzi zawodnicy wrócą na trasy w połowie lutego.

Źródło: Polski Związek Narciarski