Krzysztof Żyłka na podium turnieju Pro Tour

We włoskim Lignano odbyły się zawody Pro Tour w tenisie stołowym niepełnosprawnych. Dwukrotnie na podium stanął tenisista IKS Jezioro Tarnobrzeg.

Zawody w Lignano były pierwszym turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020.

W turnieju indywidualnym (w klasie 4 wózki) w fazie grupowej Krzysztof Żyłka przegrał 0:3 z Koreańczykiem Kyeonghun Lee oraz wygrał 3:1 ze Słowakiem Borisem Travnicek i 3:0 z Włochem Elia Bernardi.

W fazie pucharowej pokonał Słowaka Andreja Meszaros 3:0, a w ćwierćfinale po zaciętej walce wygrał z kolegą z drużyny Rafałem Lisem 3:1 (9,-8,14,10).

W walce o wejście do finału przegrał po wyrównanym, zaciętym i dramatycznym meczu 2:3 (-6,-14,9,6,-8) z zawodnikiem z Tajlandii Wanchai Chaiwut.

W turnieju drużynowym w klasie 4 wystartował z Rafałem Lisem. W fazie grupowej polska para pokonała po 2:0 rywali z Izraela i Rumunii.

W kolejnej rundzie nasi tenisiści mieli wolny los, a w walce o finał ulegli parze z Tajlandii Wanchai Chaiwut/Niyom Nachai 1:2.

Reprezentacja Polski z Włoch przywiozła 16 medali (9 z turnieju indywidualnego i 7 z turnieju drużynowego), zajmując drugie miejsce w klasyfikacji medalowej po Wielkiej Brytanii, a przed Niemcami i Ukrainą.

Źródło: IKS Jezioro Tarnobrzeg