środa, 22 listopada 2017

Krośnieński KKK najlepszy w województwie

Wyniki
format_list_numbered

W sobotę 27 maja w Krośnie odbyły się XIX Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży.Gospodarze okazali się bezkonkurencyjni.

W zawodach uczestniczyło 267 zawodników z 21 klubów zrzeszonych w Podkarpackim Okręgowym Związku Karate, w 12 kategoriach kata i 29 kumite.

Zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyli łącznie 33 puchary (13 pierwszych miejsc, 10 drugich i 10 trzecich). W klasyfikacji drużynowej (pod uwagę wzięto sumę punktów od kategorii młodzik) Krośnieński KKK zdobył 45 punktów, zdecydowanie obejmując pierwsze miejsce wśród 21 klubów. Drugie miejsce zajęła drużyna Leżajskiego KKK (27 pkt), a trzecie Jasielski KKK (26 pkt).

Dwa złote medale wywalczyła dwójka reprezentantów klubu z Krosna. Wiktoria Bilska zwyciężyła w kata oraz w kumite do 40 kg wśród młodziczek. Jakub Prajsnar również wygrał rywalizację w kata, a w kumite kadetów do 40 kg, po wygraniu trzech walk, zdobył tytuł dla Najlepszego Kadeta na Podkarpaciu.