Krośnianie najlepsi w Pucharze Tatr


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem odbył się Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Tatr „One World One Kyokushin”. Drużynowo zwyciężył Krośnieński KKK.

W zawodach wystartowało około 150 zawodników z 8 klubów: Biała Podlaska, Bielsko – Biała, Krosno, Limanowa, Lublin, Nowy Sącz, Radzyń Podlaski i Zakopane.

W stolicy Tatr krośnieński klub reprezentowało 18 zawodników, którym wsparcie zapewnili sensei Adam Buczyński i sensei Marek Sawczuk. Młodzi karatecy przywieźli z turnieju 20 pucharów indywidualnie i zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej – drugie miejsce zajął Limanowski KKK, na najniższym stopni podium uplasowali się Gospodarze Turnieju.

Na wyjątkowe wyróżnienie zasługuje troje zawodników: Oliwia Krupa, Aleks Łączak i Jakub Prajsnar. To trio zdobyło łącznie 6 złotych medali – każdy z nich sięgnął po najwyższy laur w kategoriach kata i kumie.

Miejsca na podium zawodników: Krupa Oliwia (1 m. w kumite i 1m. w kata), Łączak Aleks (1 m. w kumite i 1m. w kata), Prajsnar Jakub (1 m. w kumite i 1m. w kata), Mielech Izabela (2 m. w kumite i 1 m. w kata), Korona Karina (1 m. w kumite i 3 m. w kata), Pikuła Karol (1 m. w kumite), Szyndak Aleksandra (1 m. w kata), Gazda Emilia (3 m. w kumite i 2 m. w kata), Bernacki Szymon (2 m. w kumite), Bilska Wiktoria (2 m. w kata), Pitera Zofia (3 m. w kumite), Sudyka Adrian (3 m. w kumite), Bilski Dominik (3 m. w kumite), Szybiak Maciej (3 m. w kata). Startowali również: Szubert Anna, Prajsnar Patryk, Ornalik Konrad i Ornalik Jakub