Kościółek z brązem na Memoriale Ziółkowskiego (VIDEO)

Ponad 400 zawodników z 32 krajów przyjechało do Warszawy na największe tegoroczne wydarzenie zapaśnicze w naszym kraju. W 38-osobowej reprezentacji Polski był też Kamil Kościółek ze Stali Rzeszów.

W warszawskiej Arenie Ursynów odbył się LXI Memoriał Pytlasińskiego w stylu klasycznym, XXVII Wacława Ziółkowskiego w stylu wolnym oraz XXII Poland Open w zapasach kobiet. Zawody te były jednym z ostatnich sprawdzianów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata seniorów w Budapeszcie.

Kamil Kościółek pokonał w pierwszej walce Kanadyjczyka Amarveera Dhesi 10-0. Niestety w półfinale uległ późniejszemu zwycięzcy Rosjaninowi Anzorowi Khizriewowi 0-6. W pojedynku o trzecie miejsce w turnieju zawodnik Stali Rzeszów zwyciężył Nikołaja Chterewa i zdobył brązowy medal.

Walka o brązowy medal 125 kg: N. Chterev (BUL) – K. Kościółek (POL)

Źródło: Polski Związek Zapaśniczy