Kolejne medale podkarpackich łuczników

Ostatnie w tym roku Halowe Mistrzostwa Polski w łucznictwie odbyły się w dniach 1-2 kwietnia w Kielcach. Złoto i brąz wywalczyli nasi zawodnicy.

Wystartowali w nich zawodnicy z niepełnosprawnością. Podkarpacie reprezentowali: Józef Kudroń („Podkarpacie” Jedlicze) i Jakub Byś („Piast25” Rzeszów) – obaj w łukach klasycznych oraz Wojciech Tokarz („Piast25” Rzeszów) – łuki bloczkowe.

Wojtek niejednokrotnie udowadniał, że należy do czołówki krajowej. Kilkukrotnie stawał na podium mistrzostw Polski. Tym razem stanął na najwyższym stopniu i zdobył złoty medal mistrzostw.

Zaskoczeniem był natomiast brązowy medal Józefa Kudronia, zawodnika i trenera MUKS „Podkarpacie” Jedlicze. W silnie obsadzonej konkurencji walczył z reprezentantami kraju, uczestnikami paraolimpiad i mistrzostw świata.

Józef Kudroń

Natomiast Jakub Byś (l.14), najmłodszy zawodnik mistrzostw, dzielnie walczył w rundzie eliminacyjnej wygrywając jeden pojedynek, ale nie sprostał starszym i bardziej doświadczonym zawodnikom. Ostatecznie zajął wysokie 8 miejsce. Trenerem zawodników SKS „Piast25” jest Jan Szeliga.