środa, 22 listopada 2017

Klaudia Zaborniak i Jakub Gazda o krok od medalu Mistrzostw Świata

W Dąbkach/k.Darłowa odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w warcabach 100-polowych. Dobrze spisała się 9-osobowa reprezentacja z Podkarpacia.

Zawodnicy z 18 państw rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: do lat 11,14,17 i 20 (występujące kraje: Chiny, Francja, Belgia, Holandia, Mongolia, Surinam, Rosja, Czechy, Łotwa, Niemcy, Litwa, Estonia, Białoruś, Kazachstan, Ukraina, Węgry, Włochy i Polska).

W reprezentacji Polski znalazło się czworo zawodników z LKS Unii Horyniec-Zdrój (Kinga Hulak do lat 14, Klara Kornaga i Klaudia Zaborniak do lat 17 oraz Jakub Gazda do lat 20) oraz pięcioro z MUKS Libero Basznia Dolna (Łukasz Malec i Patryk Żak i Kinga Krzych do lat 11, Zuzanna Bosak do lat 14 oraz Dawid Mańczak do lat 20).

W turnieju głównym najlepiej spisała się Klaudia Zaborniak, zajmując ostatecznie 9 miejsce. Kinga Krzych, po porażce w ostatniej partii z Chinką Xue Qijuan, ukończyła turniej na 17 miejscu w gronie 30 zawodniczek. Miejsce niżej ukończyła Zuzanna Bosak remisując ostatnią rundę z Białorusinką. Pozostali nasi reprezentanci zajmowali dalsze miejsca: 24. była Kinga Hulak, 24. Jakub Gazda, 26. Klara Kornaga, 25. Łukasz Malec, 28. Patryk Żak, 35. Dawid Mańczak.

Najbliżej podium był jednak Jakub Gazda w Mistrzostwa Świata w Grze Błyskawicznej – zajął 5 miejsce, walcząc do ostatniej rundy o medal. Kinga Hulak zajęła 14 miejsce, Klara Kornaga -19, a Klaudia Zaborniak – 21.

Polska zdobyła dwa medale Mistrzostw Świata. Mateusz Wysokiński (Roszady Lipno) został mistrzem świata do lat 11, a zawodnik Olymp Błonie Karol Cichocki wicemistrzem świata do lat 20.