Klaudia Cichoń na podium w Dusznikach

Po raz drugi w tym sezonie zimowym biathloniści IKN Górnik Iwonicz-Zdrój startowali w zawodach Pucharu Polski – „Celuj w Igrzyska”. Tym razem rywalizacja odbyła się na obiekcie Duszniki Arena.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Klaudia Cichoń, która w biegu sprinterskim juniorek stanęła na najniższym stopniu podium, a w biegu ze startu wspólnego ukończyła zmagania na 2 pozycji.

Pozostali zawodnicy iwonickiego „Górnika” wielokrotnie meldowali się w pierwszej dziesiątce tych zawodów. Dobre biegi zanotował junior Patryk Jakieła, który był 7. w sprincie i 6. w biegu ze startu wspólnego. W tej samej kategorii Michał Szwast zajął 8. miejsce w biegu sprinterskim.

W juniorach młodszych Dawid Stanisz dobiegł do mety na 9. miejscu biegu ze startu wspólnego.

Udanie zaprezentowały się młodziczki młodsze, uczennice Szkoły Podstawowej w Lubatowej, które w sprincie zajmowały kolejno miejsca: 5. Zuzanna Miszczak, 7. Daria Deryniowska i 9. Julia Murdzek. W biegu ze startu wspólnego Zuzanna Miszczak została sklasyfikowana na 8. pozycji.

W tych zawodach nie wystąpiła najlepsza zawodniczka IKN „Górnik” Kamila Cichoń, która przygotowuje się na zgrupowaniu szkoleniowym w Obertilliach (Austria) do Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się w słoweńskiej Pokljuce (30.01-4.02.2018). Na Puchar IBU juniorów do Novego Mesta (Czechy) została powołana Klaudia Cichoń.