Klaudia Cichoń i Dawid Szwast najlepsi w Kościelisku


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W pięknej zimowej scenerii przebiegały międzynarodowe zawody Nadzieje Olimpijskie oraz ogólnopolskie Celuj w Igrzyska rozegrane w Kościelisku.

W sumie w zawodach udział wzięło 192 zawodników z Polski oraz 33 przedstawicieli pozostałych członków Grupy Wyszehradzkiej (Słowacja, Węgry, Czechy).

Świetnie zaprezentowali się zawodnicy IKN Górnik Iwonicz Zdrój – Klaudia Cichoń i Michał Szwast. Oboje pierwszego dnia w biegu sprinterskim zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Natomiast drugiego dnia w biegu pościgowym oboje awansowali na pierwsze miejsca.

Celuj w Igrzyska
Bieg sprinterski – juniorzy
1. Bartłomiej Filip (AZS AWF Wrocław) (1, 1)  29:06,0
6. Patryk Jakieła (IKN Górnik Iwonicz Zdrój) (1, 3)  +2:30,2
10. Jerzy Krzanowski (IKN Górnik Iwonicz Zdrój) (2, 1)  +3:57,3
12. Michał Krzanowski (IKN Górnik Iwonicz Zdrój) (2, 2)  +4:16,0
Bieg pościgowy – juniorzy
1. Bartłomiej Filip (AZS AWF Wrocław) (0,0,0,1)  36:05,8
6. Patryk Jakieła (IKN Górnik Iwonicz Zdrój) (2,0,4,2)  +4:17,2
11. Michał Krzanowski (IKN Górnik Iwonicz Zdrój) (2,3,2,2)  +8:38,7
12. Jerzy Krzanowski (IKN Górnik Iwonicz Zdrój) (3,4,3,2)  +8:55,5

Bieg sprinterski – juniorki
1. Patrycja Rutecka (MKS Karkonosze Jelenia G.) (0, 0)  27:04,8
2. Klaudia Cichoń (IKN Górnik Iwonicz Zdrój) (2, 2)  +0:06,9
Bieg pościgowy – juniorki
1. Klaudia Cichoń (IKN Górnik Iwonicz Zdrój) (0,0,2,2)  34:18,7
2. Patrycja Rutecka (MKS Karkonosze Jelenia G.) (2,1,0,2)  +3:54,2

Bieg sprinterski – juniorzy młodsi
1. Kacper Guńka (BKS WP Kościelisko) (0,3)  23:42,6
2. Michał Szwast (IKN Górnik Iwonicz Zdrój) (1, 1)  +0:01,4
Bieg pościgowy – juniorzy młodsi
1. Michał Szwast (IKN Górnik Iwonicz Zdrój) (1,1,1,2)  32:01,4
2. Krystian Kałużny (UKN Melafir Czarny Bór) (1,1,2,4)  +0:22,1

Bieg sprinterski – młodzicy
1. Marcin Zawół (MKS Karkonosze Jelenia G.) (0,0)  20:28,1
6. Dawid Stanisz (IKN Górnik Iwonicz Zdrój) (0, 2)  +0:26,1
11. Paweł Kania (IKN Górnik Iwonicz Zdrój) (0, 0)  +2:32,6
18. Jakub Jakubczyk (IKN Górnik Iwonicz Zdrój) (0, 3)  +4:28,1
Bieg pościgowy – młodzicy
1. Jan Guńka (BKS WP Kościelisko) (0,2,2)  27:58,2
3. Dawid Stanisz (IKN Górnik Iwonicz Zdrój) (2,2,2)  +1:48,1
16. Paweł Kania (IKN Górnik Iwonicz Zdrój) (2,1,1)  +6:18,7
22. Jakub Jakubczyk (IKN Górnik Iwonicz Zdrój) (4,5,4)  +10:30,4

Bieg sprinterski – młodzicy młodsi
1. Konrad Badacz (MKS Karkonosze Jelenia G.) (0,0)  13:33,4
23. Wiktor Zając (IKN Górnik Iwonicz Zdrój) (2, 2)  +8:08,1

Bieg Sprinterski – młodziczki młodsze
1. Anna Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko) (1,0)  11:21,1
12. Kamila Kania (IKN Górnik Iwonicz Zdrój) (0, 0)  +3:32,2