Khudytskyi i Kościółek Mistrzami Polski Juniorów. Barłowski i Kudyba na ME (VIDEO)

Z czterema medalami wrócili z Włodawy z Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w zapasach reprezentanci Podkarpacia. Kudyba i Barłowski reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów Mł.

Złoty medal w wadze 57 kg wywalczył Anatolij Khudytkyi. Zapaśnik Stali Rzeszów wygrał we Włodawie wszystkie pięc walk. W finale pokonał Roberta Dobrodzieja z KS Budowlani Łódź.

Również nie znalazł pogromcy Tomasz Kościółek, walczacy w wadze 97 kg. Rzeszowianin w finale był lepszy od Adama Chojnackiego z Grunwaldu Poznań.

Trzecie miejsce w kategorii 86 kg zdobył Konrad Tront. Zapaśnik Stali Rzeszów w walce o brąz pokonał Antoniego Cupera (LKS Spartakus Pyrzyce).

Również na najniższym stopniu podium stanęła Sara Rejniak (Wisłoka Dębica). W pojdynku o brązowy medal kategorii 62 kg pokonała Klaudię Wdowicz (ULKS Olimpijczyk Chełm). Sara powtórzyła osiągnięcie z sprzed roku.

W węgierskim Gyor odbyły się Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w zapasach. Udział w nich w wzięło dwóch zawodników ZKS Stali Rzeszów.

Wiktor Kudyba stoczył aż 4 pojedynki na tych Mistrzostwach. Pierwsze dwa zwyciężył kolejno z Georgiosem Tentzerakisem (GRE) 14-12 oraz z Kaarikiem Hanno (EST) 14-12. W ćwierćfinale trafił na późniejszego złotego medalistę, Rosjanina Aripa Abdulaeva, przegrywając 0-11. W repasażach przegrał z Ukraińcem Maksimem Kiziukiem 2-12 i zakończył Mistrzostwa na bardzo dobrym ósmym miejscu.

Kamil Barłowski przegrał swój pierwszy pojedynek w wadze 44 kg z Finem Akselim Erkkolą 2-3. Po walce nie krył rozczarowania porażką.

Poniżej wszystkie walki naszych zawodników.

Rep. 57 kg: M.Kiziuk (UKR) – W.Kudyba (POL)

1/4 57 kg: W.Kudyba (POL) – A.Abdulaev (RUS)

1/8 57 kg: K.Hanno (EST) – W.Kudyba (POL)

Qual. 57 kg: W.Kudyba (POL) – G.Tentzerakis (GRE)

1/8 44 kg: K.Barłowski (POL) – A.Erkkola (FIN)