Katarzyna Zdziebło z minimum na Mistrzostwa Europy w Berlinie


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Chodziarka LKS Stali Mielec jako pierwsza Polka wypełniła minimum na Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, które w sierpniu odbędą się w Berlinie.

W Zaniemyślu odbyły się Ogólnopolskie zawody w chodzie sportowym. Były one idealną okazją do wywalczenia kwalifikacji, stąd na starcie stawiła się prawie cała krajowa czołówka, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Katarzyna Zdziebło zwyciężyła w rywalizacji na 20 km, poprawiając jednocześnie swój rekord życiowy aż o 2 minuty (dotychczasowy rekord 1:34.49). Podopieczna trenerki Marzeny Kulig nie miała sobie równych, uzyskując znakomity czas 1:32.50 i tym samym wypełniła minimum na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Berlinie (minimum PZLA wynosi 1:33.00). Tylko trzech sekund zabrakło jej do pobicia rekordu Polski U23.

Z bardzo dobrej strony pokazali się również młodsi zawodnicy LKS Stal Mielec. Kamil Piecuch zwyciężył w chodzie na 5 km z wynikiem 26:31.00, a Julita Małaszewicz na dystansie 3 km znacznie poprawiła życiówkę z zeszłego roku i z wynikiem 16:32.00 zajęła czwarte miejsce.