Brązowy medal ME Karoliny Dziedzic


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Na półfinale zakończył się udział zawodniczki Diamentu Pstrągowa w Mistrzostwach Europy w kickboxingu w formule full contact rozgrywanych w Mariborze (SLO).

Aktualizacja: 23.11.

Karolina Dziedzic-Gruszowska o finał kategorii 70 kg walczyła z Rosjanką Natalią Iurchenko.

Rywalka od początku walki próbowała przejąć inicjatywę i poza początkiem pierwszej rundy, jej się to udało. Zawodniczka Diamentu głównie się broniła, czasami kontrując, jednak to nie wystarczyło na Rosjankę, która zwyciężyła pojedynek jednogłośnie na punkty. Karolina kończy więc Mistrzostwa z brązowym medalem.


Aktualizacja: 22.11.

Karolina rozpoczęła rywalizację w kat. 70 kg full contact od ćwierćfinału. Jej przeciwniczką w pierwszej walce była Chorwatka Helena Jurisic.

Na początku walki rywalka wydawała się spokojniejsza i to ona pierwsza punktowała. Karolina zaczęła niwelowac straty skutecznymi kopnięciami. Końcówka pierwszej rundy i drugie starcie należało zdecydowanie do zawodniczki z Pstrągowej. Rywalka wiedząc, że przegrywa rzuciła się na Dziedzic od początku ostatniej rundy. Pomimo huraganowych, ale dośc chaotycznych ataków Chorwatki, Karolinie udało sie obronić przewagę i zwyciężyć w stosunku 2:1.

Przypomnijmy, że dwa lata temu na Mistrzostwach Europy w Loutraki (GRE) podopieczna trenera Jerzego Pilarza wywalczyła srebrny medal.

1/4: H. Jurisic (CRO) – K.Dziedzic-Gruszowska

1/2: N. Iurchenko (RUS) – K.Dziedzic-Gruszowska