Kapalska i Pawłowski tuż za podium OOM

W Krynicy-Zdroju odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieżyw short-tracku. Dwójka naszych łyżwiarzy otarła się o podium.

W Olimpiadzie wzięła udział trójka panczenistówUKS MOSiR Sanok: juniorzy młodsi – Emilia Kapalska i Michał Pawłowski oraz junior – Michał Mazur.

Świetnie zaprezentowali się juniorzy młodsi. Zarówno Emilia jak i Michał awansowali do finałów biegu na 1000 m i oboje zakończyli je na czwartych miejscach. Michał Mazur zakwalifikował się do finału B na tym samym dystansie. W nim jednak upadł i nie kontynuował zmagań w Olimpiadzie.

Na pozostałych dystansach nasi reprezentanci docierali jedynie do Finałów B. W biegach na 1500 metrów najpierw Emilia Kapalska, a chwilę później Michał Pawłowski zwyciężyli finały „pocieszenia” zajmując siódme miejsca w klasyfikacji konkurencji.

W klasyfikacji ogólnej Olimpiady Emilia Kapalska zajęła siódme miejsce (4. 7. 11. 7.), a Michał Pawłowski zajął ósmą lokatę (4. 10. 10. 7.).