Kajakarze z Tarnobrzega wybornie rozpoczęli sezon

W dniu 1.05.2019 w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Śląska w kajakarstwie klasycznym. Zawodnicy Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg zdobyli pięć medali.

W jedynkach na dystansie 5000 metrów juniorek młodszych złoto wywalczyła Magdalena Szczęsna. Zeszłoroczna złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorów podkreśliła tym samym swoją wysoką klasę na długich dystansach. W tej samej konkurencji brąz zdobyła Urszula Opałka po bardzo ładnym finiszu.

W kajakowych jedynkach juniorów, po zaciętej walce na drugim miejscu dopłyną Jakub Piątek. Srebrny medal także na 5000 m zdobyła, debiutująca w tym składzie, dwójka Jagoda Bajda – Zuzanna Błażejczak, a brązowy druga dwójka  Opałka – Szczęsna.

Na uwagę zasługuje też dobra postawa młodzika Kacpra Puzio, który w kategorii jedynek młodzików dopłyną na czwartej pozycji.