Kadeci z Krosna na ósmym miejscu w Polsce


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Historyczny wynik tenisistów Krośnieńskiej Akademii Tenisa Prince w Drużynowych Mistrzostwach Polski Kadetów w tenisie ziemnym.

Po raz pierwszy w historii istnienia KAT Prince zawodnicy tego klubu wzięli udział w turnieju finałowym Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 16.

Finał odbył się w miniony weekend w Bytomiu. Krośnieński klub w pierwszym meczu trafił na AZS Poznań. Pojedynek rozpoczął się wybornie od wygranej w deblu. Miłosz Pańczuk i Maksym Jezierski nie dali szans rywalom i zwyciężyli parę Politowicz/Lorens 6:0 6:0! Niestety kolejne dwa pojedynki singlowe wygrali gracze AZS-u. Politowicz pokonał Karola Kandefera 6:0 6:1, a Lorens wygrał z Maksymem Jezierskim 6:3 6:3.

Porażka oznaczała walkę o miejsca 5-8. Kolejnym rywalem naszych tenisistów byli gospodarze – KS Górnik Bytom. Ponownie mecz świetnie rozpoczął nasz debel Pańczuk/Jezierski, zwyciężając 6:4 6:4. W drugim pojedynku Górnik odrobił straty po wygranej Macieja Ziombera z Kandeferem 6:1 6:0. O wszystkim decydował trzeci pojedynek. PO zaciętym trzysetowym meczu zawodnik gospodarzy Piotr Wiśniewski pokonał Maksyma Jezierskiego 6:0 3:6 6:3.

W meczu o siódme miejsce KAT Prince walczył z Klubem Tenisowym GAT Gdańsk. Niezmiennie debel, w składzie Kandefer/Pańczuk, rozpoczął od wygranej 6:4 6:0. Tak jak w trakcie Mistrzostw krośnieński debel odniósł komplet zwycięstw, tak w grach indywidualnych krośnianie odnieśli komplet porażek. Kandefer przegrał z Zoltanem Szabo 6:3 6:1, a Pańczuk z Michałem Weberem 6:3 6:2 i Krośnieńska Akademia Tenisa Prince została sklasyfikowana na ósmym miejscu.