Kadeci AKS V LO Rzeszów Mistrzami Polski

Po prostu byli najlepsi. Wygrali wszystkie mecze turnieju finałowego rozegranego w Nysie i zdobyli złote medale Mistrzostw Polski.

Podopieczni Artura Łozy przeszli przez fazę grupowa jak burza. Jedynego seta stracili w pierwszym meczu z Jokerem Piła, natomiast w meczach z AZS PWSZ Nysa i Czarnymi Radom nie pozwolili rywalom „wyjść z 20” w żadnym z setów.

Przeciwnikiem rzeszowian w półfinale był Jastrzębski Węgiel. Siatkarze AKS-u pokazali bardzo dojrzałą siatkówkę i zwyciężyli pewnie 3:1 (25:23, 25:15, 21:25, 25:18), chociaż po drugim wysoko wygranym secie, wkradło się lekkie rozprężenie zakończone przegraną partią.

W finale spotkały się dwie godne siebie, niepokonane drużyny. Finał był najlepszym meczem całego turnieju. Po czterech wyrównanych, kończonych na przewagi setach zwyciężyli siatkarze AKS-u Rzeszów 3:1 (26:24, 23:25, 25:23, 27:25) i to podopieczni trenera Łozy zostali Mistrzami Polski.