środa, 22 listopada 2017

Judocy Millenium Rzeszów na podium w Warszawie i Gliwicach

Judocy Millenium Rzeszów udanie zaprezentowali się w ubiegły weekend na dwóch prestiżowych turniejach seniorów. Veselovskiy był drugi a Bartusik trzeci.

Nasz aktualny Mistrz Polski w kategorii do 73 kg Michał Bartusik rywalizował w Międzynarodowym Turnieju Mistrzów w Gliwicach „O złoto Shoguna”. Michał zwyciężył z Niemcem Martinem Setz oraz Mateuszem Garbaczem z Polski, a następnie uległ w półfinale Dmytro Kanivetsowi z Ukrainy i zdobył brązowy medal.

Na Pucharze Polski Seniorów w Warszawie srebrny medal w wadze do 81 kg wywalczył Kirylo Veselovskiy, podopieczny Piotra Majchera zwyciężył w trzech pojedynkach: z Maciejem Kowalskim (Koka Jastrzębie), Bartłomiejem Słowakiem (Żak Kielce) oraz z Dominikiem Banaszkiem (UKJ 225 Warszawa). W finale uległ Maciejowi Krogulskiemu (UKJ 225 Warszawa).  Tuż za podium rywalizację ukończył Norbert Majcher, który uległ w walce o brąz zawodnikowi gospodarzy Dominikowi Banaszkowi (UKJ 225 Warszawa) decyzją sędziów po remisie i dogrywce. Norbert odniósł wcześniej trzy zwycięstwa: z Pawłem Radgowskim (Politechnika Białystok), z Michałem Szawielem (Gwardia Białystok) oraz z Radosławem Koszczyńskim (AZS AWF Warszawa), ulegając nieznacznie Aleksandrowi Wronie (Wisła Kraków) oraz wcześniej wspomnianemu zawodnikowi z Warszawy.

W kategorii do 90 kg startowali również dwaj inni zawodnicy z UKJ Millenium Rzeszów – Michał Majcher i Adrian Świerczewski. Obaj zostali sklasyfikowani na siódmym miejscu.