Janik i Wiśniewski wygrywają w Nowej Sarzynie


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl
Strona z wynikami 
format_list_numbered

Zwycięstwem Angeliki Janik (KSTS Karpaty Krosno) i Karola Wiśniewskiego (GMKS Strzelec Frysztak) zakończyło się 3. Grand Prix Podkarpacia Seniorów w tenisie stołowym.

Grand Prix rozgrywano w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie. W zmaganiach wystartowało 44 uczestników (5 seniorek i 39 seniorów).

Angelika Janik zwyciężyła w turnieju pań, wygrywając wszystkie swoje pojedynki. Bez straty seta pokonała Wiktorię Puzio (UKS Gim-Tim Stalowa Wola) oraz Sylwię Stalę (IKS Jezioro Tarnobrzeg). Natomiast po 3:1 rozstrzygnęła pojedynki z Martyną Motyką (KU AZS Politechniki Rzeszowskiej) oraz Beatą Daszykowską (LKS Strażak Bratkówka).

Końcowa klasyfikacja 3. Grand Prix Seniorek: 1. Angelika Janik, 2. Martyna Motyka, 3. Sylwia Stala.

W turnieju panów najlepszym okazał się Karol Wiśniewski. Zawodnik Strzelca Frysztak w drodze do finału stracił zaledwie jednego seta w pięciu pojedynkach. Taki sam dorobek zanotował Michał Jurczak (KSTS Krosno), co zwiastowało zacięty pojedynek o zwycięstwo w Grand Prix. W pierwszych dwóch partiach triumfował Jurczak (do 6 i do 10). Nie udało mu się jednak „domknąć” spotkania w którymś z kolejnych setów i ostatecznie 3:2 zwyciężył Wiśniewski.

Końcowa klasyfikacja 3. Grand Prix Seniorów: 1. Karol Wiśniewski, 2. Michał Jurczak, 3. Dawid Pelczar, 3. Krzysztof Niemiec.

Źródło: Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego