Jacek Kowal triumfuje w cyklu Grand Prix Stalowej Woli Amatorów


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Sezon halowy w Stalowej Woli można uznać za zakończony. W miniony weekend został rozegrany turniej Masters Grand Prix Stalowej Woli Amatorów.

W najważniejszym turnieju sezonu udział wzięła najlepsza ósemka cyklu. Uczestnicy turnieju: Jacek Kowal, Adam Konefał, Artem Takmadżan, Mirosław Furman, Tomasz Zontek, Robert Szeliga, Jakub Łuczakowski, Maciej Wilczyński.

Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy (fioletową i zieloną), a do półfinałów awansowały po dwie najlepsze osoby z danej grupy. I tak w półfinałach znaleźli się Jakub Łuczakowski i Adam Konefał oraz Artem Takmadżan i Jacek Kowal. W pierwszym pojedynku zwyciężył Jakub Łuczakowski 6-2, 6-3, natomiast w drugim półfinale po niezwykle zaciętym, dwugodzinnym pojedynku lepszy okazał się Jacek Kowal, wygrywając 6-4, 6-4.

W trwającym blisko 2,5 godziny finale, który odbył się w niedzielę w sesji wieczornej, obaj zawodnicy zafundowali kibicom niezwykłą dawkę tenisa stojącego na bardzo wysokim poziomie. Śmiało możemy powiedzieć, że zarówno mecz półfinałowy pomiędzy Jackiem Kowalem, a Artemem Takmadżanem jak i mecz finałowy były to jedne z najlepszych meczów w cyklu Grand Prix Stalowej Woli Amatorów w sezonie halowym 2016/2017. Ostatecznie zwycięzcą turnieju wynikiem 7-5, 3-6, 10-6 został Jacek Kowal, triumfując tym samym w klasyfikacji generalnej Grand Prix Stalowej Woli Amatorów w sezonie halowym 2016/2017.

Wszystkie wyniki turnieju Masters oraz klasyfikacja generalna na zakończenie sezonu znajdują się na stronie MKT Stalowa Wola