Izabela Marcisz Mistrzynią Polski

Na trasach w Wiśle-Kubalonce rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów. Dwa razy na podium stanęła w nich Izabela Marcisz.

Zawody na Kubalonce były rozgrywane w ramach Slavic Cup. Do rywalizacji o Mistrzostwo Polski brano jednak wyniki tylko polskich zawodników.

Pierwszego dnia Mistrzostw rozegrano sprinty. Izabela Marcisz (SS Prządki Ski) spisała się w nich bardzo dobrze zajmując trzecie miejsce za Słowaczką Aleną Prochazkovą i koleżanką z kadry – Moniką Skinder. Tym samym została Wicemistrzynią Polski. Dalsze miejsca zajęły biegaczki MKS Halicz Ustrzyki Dolne: 17. Andżelika Szyszka, 38. Luiza Motyka, 40. Renata Prędki.

Rewelacyjny występ Iza zanotowała na dystansie 10 km stylem dowolnym. Zwyciężyła bezdyskusyjnie, wyprzedzając drugą na mecie Prochazkovą o 1:20 min, a trzecią Magdalenę Kobielusz o 1:48 min. Dla Marcisz jest to pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski w kategorii seniorek.

Miejsca pozostałych naszych biegaczek: 12. Andżelika Szyszka, 28. Luiza Motyka, 35. Renata Prędki,