Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

wtorek, 23 stycznia 2018

IX Gala Sportu Woj. Podkarpackiego


W Rzeszowie odbyła się IX Gala Sportu Młodzieżowego Woj. Podkarpackiego, podczas której Samorząd Województwa przyznał nagrody i stypendia działaczom, trenerom i zawodnikom.

W tym roku Nagrody Województwa Podkarpackiego za działalność na rzecz upowszechniania sportu otrzymało 3 działaczy. Aż 47 trenerów otrzymało nagrody za wybitne osiągnięcia swoich podopiecznych we współzawodnictwie sportowym. Nagrodzonych zostało również 15 zawodników, głównie z dyscyplin nieolimpijskich.

Największe grono wyróżnionych stanowili stypendyści. 142 zawodników z całego województwa otrzymało wsparcie, które będzie wypłacane co miesiąc przez cały rok. Wśród stypendystów znaleźli się medaliści Mistrzostw Polski, Europy i Świata w różnych kategoriach wiekowych. Najwięcej stypendiów otrzymali lekkoatleci (17 stypendiów), siatkarze (15) i akrobaci (10).

Podczas Gali pokazy zaprezentowali sumocy LUKS Lubzina, karatecy Akademii Karate Tradycyjnego w Rzeszowie oraz Anna Kubiak, która przybliżyła mało popularną dyscyplinę – wushu.

Muzycznie wydarzenie uświetniał zespół muzyczny „Big Band” z Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1 w Rzeszowie pod batutą Pana Janusza Szczęcha.

Nagrody Województwa Podkarpackiego

1. Krygowski Tadeusz (karate kyokushin)
2. Zięba Julian (lekka atletyka)
3. Zięba Rajmund (tenis stołowy)
1.    Brudny Jolanta (akrobatyka sportowa)
2.    Sokołowski Andrzej (akrobatyka sportowa)
3.    Fiołek Ewelina (akrobatyka sportowa)
4.    Tronina-Rak Kinga (akrobatyka sportowa)
5.    Kaplita-Wójcik Eliza (akrobatyka sportowa)
6.    Surowiec Piotr (badminton)
7.    Skrzek Piotr (badminton)
8.    Bunio Adam (badminton)
9.    Jakieła Mariusz (biathlon)
10.    Jakieła Edward (biathlon)
11.    Majcher Piotr (judo)
12.    Nowicki Mirosław (judo)
13.    Czarnecki Przemysław (judo)
14.    Kędra Andrzej (ju-jitsu)
15.    Jakubowicz Krzysztof (karate)
16.    Burda Dariusz (karate kyokushin)
17.    Niewczas Marta (karate tradycyjne)
18.    Pilarz Jerzy (kickboxing)
19.    Zygmunt Stanisław (kolarstwo)
20.    Puchalski Daniel (koszykówka)
21.    Karkut Bogdan (lekka atletyka)
22.    Anioł Stanisław (lekka atletyka)
23.    Mazur Janusz (lekka atletyka)
24.    Kowal Piotr (lekka atletyka)
25.    Barszcz Mirosław (lekka atletyka)
26.    Łyp Jacek (lekka atletyka)
27.    Augustyn Krzysztof (lekka atletyka)
28.    Jakubowski Ryszard (lekka atletyka)
29.    Kulig Marzena (lekka atletyka)
30.    Katan Wacław (lekka atletyka)
31.    Trojnar Jacek (łucznictwo)
32.    Kutyła Wiesław (łucznictwo)
33.    Szeliga Jan (łucznictwo)
34.    Ryba Jacek (łucznictwo)
35.    Kądziołka Bartłomiej (narciarstwo alpejskie)
36.    Cybruch Ryszard (narciarstwo klasyczne)
37.    Bril Piotr (narciarstwo klasyczne)
38.    Wietecha Jerzy (piłka siatkowa)
39.    Błachowicz Mateusz (podnoszenie ciężarów)
40.    Kozdrański Andrzej (skoki do wody)
41.    Jedynak Andrzej (sumo)
42.    Prokop Ryszard (sumo)
43.    Żola Zbigniew (szermierka)
44.    Bielecki Grzegorz (trójbój siłowy)
45.    Bielecki Adam (trójbój siłowy)
46.    Artymowicz Jan (warcaby)
47.    Szczybyło Michał (warcaby)
1.    Szuba Łukasz (ju-jitsu)
2.    Szuba Marcin (ju-jitsu)
3.    Dynda Piotr (kajakarstwo/ bowling)
4.    Kaczorowska Agnieszka (karate fudokan)
5.    Pałczyńska Alicja (karate fudokan)
6.    Piotr Michalski (łyżwiarstwo szybkie)
7.    Marcel Drwięga (łyżwiarstwo szybkie)
8.    Piotr Nałęcki (łyżwiarstwo szybkie)
9.    Maraj Józef (strzelectwo)
10.    Konieczny Bogdan (strzelectwo/ biathlon)
11.    Kojder Michał (trójbój siłowy)
12.    Kłak Hubert (trójbój siłowy)
13.    Sroczyk Marta (trójbój siłowy)
14.    Sroczyk Monika (trójbój siłowy)
15.    Kubiak Anna (wushu)

 

Stypendia sportowe na rok 2017

Jedlińska Wiktoria
Klesyk Iga
Matias Izabela
Sala Malwina
Stasicka Maja
Tronina Jakub
Warchoł Dominika
Wróbel Michał
Wyskiel Maciej
Żółkiewicz Wiktoria
Kutacha Katarzyna
Kufel Jakub
Lejko Rafał
Machnik Magdalena
Malik Tymoteusz
Płoch Konrad
Stanisz Joanna
Cichoń Kamila
Cichoń Klaudia
Garbowski Piotr
Jakieła Patryk
Szwast Michał
Zając Julita
Ostafin Paweł
Bulik Artur
Rudnicki Mateusz
Aghajanyan Gurgen
Bartusik Michał
Nocula Natalia
Rogoża Sebastian
Skrzat Rafał
Woźny Kamila
Dec Izabela
Jeziorowski Maciej
Magura Karol
Sajdutka Agnieszka
Szeller Filip
Wcisło Natalia
Zielińska Monika
Bancer Sylwia
Dziedzic Karolina
Kaszuba Arkadiusz
Kubiszyn Mateusz
Nieroda Iwona
Flis Zuzanna
Kalembkiewicz Kinga
Kozyra Karolina
Piersiak Brygida
Wilk Rafał
Complak Jakub
Janczak Szymon
Kosior Bartosz
Kucharski Jakub
Prusak Szymon
Serwański Rafał
Słaby Wiktor
Strzępek Paweł
Walciszewski Kacper
Augustyn Rafał
Buziak-Śmiatacz Paulina
Cetnarska Małgorzata
Cieślak Danuta
Kopala Igor
Kowal Matylda
Lebioda Stanisław
Kargol Katarzyna
Kuliga Marcin
Mądra Julia
Osiecka Małgorzata
Raś Wiktoria
Wojciechowski Michał
Wojtunik Klaudia
Wójcicki Grzegorz
Zdziebło Katarzyna
Zięba Szymon
Czenczek Ewelina
Czyż Paweł
Czyż Tomasz
Kocaj Marlena
Przystaś Maria
Rząsa Dorota
Toczek Wiktoria
Babiarz Mateusz
Bil Konrad
Łukaszyk Bruno
Kiedrowska Kamila
Marcisz Ewelina
Marcisz Marcela
Piergies Maciej
Szyszka Andżela
Cerlich Maksymilian
Górniak Katarzyna
Drwal Filip
Januś Dariusz
Zaweracz Agata
Bożek Dominik
Busch Sławomir
Błądziński Tomasz
Cebula Marcin
Drążek Łukasz
Fedorek Kacper
Huber Norbert
Kij Radosław
Majkowski Maciej
Nykiel Marcin
Paterek Kamil
Szczęch Rafał
Woźniak Dawid
Zięzio Wojciech
Zubik Jan
Lesiak Kacper
Rzeszutek Andrzej
Skrzek Kaja
Matyka (Rup) Barbara
Pastuła Tomasz
Głodek Rafał
Jezuwid Patrycja
Pieprzak Karolina
Rejniak Sara
Kamińska Sylwia
Pieprzak Klaudia
Kubisztal Przemysław
Ziarnik Marcin
Dęborowski Hubert
Święch Joanna
Miś Mieszko
Kozak Antoni
Lubieniecki Wojciech
Pęk Karolina
Nalepka Maciej
Żyłka Krzysztof
Falarz Aleksandra
Hulak Konstancja
Hulak Kinga
Weber Tobiasz
Węgrzyn Wiktoria
Kornaga Klara
Kościółek Kamil
Grzybowski Łukasz
Nowak Mateusz
Budyka Daniel
Miłto Filip

Fot. Województwo Podkarpackie

Więcej informacji z kategorii