poniedziałek, 18 grudnia 2017

Imponujący dorobek medalowy IKS Jezioro Tarnobrzeg

Tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg zakończyli sezon 2017 świetnym występem w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Gdańsku zdobywając 15 medali.

3 złote, 3 srebrne i 9 brązowych medali to dorobek podopiecznych trenera Jacka Lachora.

Świetny występ Macieja Nalepki i wywalczone dwa złote medale. W singlu w klasie 3 (w finale zwyciężył 3:1 (6,12,-0,9) z kolegą z reprezentacji Polski Mariuszem Czerwińskim – Start Radom) oraz w deblu w klasie 1-5 w parze z Mariuszem (w finale pokonali po zaciętej walce 3:2 (8,8,-8,-6,11) parę deblową Krzysztof Żyłka/Rafał Lis).

Krzysztof Żyłka również zdobył w Gdańsku dwa medale. Indywidualnie złoto w klasie 4(w finale pokonał 3:2 (-12,-5,7,7,4) Rafała Lisa – Szansa Start Gdańsk), a w grze podwójnej przegrał we wspomnianym wyżej finale.

Paweł Włodyka w klasie 10 zdobył srebrny medal, przegrywając finałowa grę 3:0 z reprezentantem Polski Igorem Misztalem (Start Zielona Góra). W grze mieszanej w klasie 6-10 wraz z Moniką Borewicz (Start Radom) zdobył kolejny medal srebrny. Medal trzeci to brąz wywalczony wraz z Maksymem Chudzickim (Start Radom) w deblu w klasie 6-10.

Jerzy Zajdel w klasie 11 zdobył trzy medale brązowe: w singlu, w deblu (wraz Wiktorem Kwiatkowskim – Start Łódź) oraz w grze mieszanej w parze Ewą Cychowską (UKS Zawisza Miłakowo).

Do zdobyczy medalowych IKS-u dorzucił swoje dwa brązowe medale Janusz Chamot. W grze pojedynczej w klasie 3 w półfinale uległ 2:3 (8,-6,-8,9,-3) koledze klubowemu Maciejowi Nalepce przyszłemu Mistrzowi Polski. W deblu w klasie 1-5 wraz Tomaszem Jakimczukiem (Start Zielona Góra) musieli uznać w półfinale wyższość reprezentacyjnej pary deblowej Rafał Lis/Krzysztof Żyłka i przegrali 1:3 (-5,3,-8,-4).

Po jednym brązowym medalu z Gdańska przywieźli trzej zawodnicy: Piotr Sokalski (w klasie 1-2 zawodników na wózku grających z przybandażowaną rakietką do ręki), Paweł Mazuryk (w klasie 8) oraz Mariusz Matejek (w klasie 9 po).