IKS Tarnobrzeg na Grand Prix Polski w Gdańsku

W Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku rozegrano 2 Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

W zawodach tych wśród 166 uczestników wystąpiło sześciu zawodników i dwie zawodniczki IKS Jezioro Tarnobrzeg. Czworo z nich stanęło na podium, zdobywając złoty, srebrny oraz dwa brązowe medale.

Maciej Nalepka zwyciężył w klasie 3, pokonał wszystkich swoich przeciwników po 3:0. W rozgrywkach grupowych Piotra Schmidt (Podaj Dalej Konin) oraz Mateusza Ziarnika (Start Bydgoszcz), a w półfinale  Marka Szafrańca (Silesia Katowice). W finale wygrał z Mariuszem Czerwińskim (Start Radom), potwierdzając dominację w kraju w tej grupie startowej na wózkach.

Piotr Sokalski zajął 2 miejsce w klasie łączonej 1-2. Pokonał Sławomira Gontarza (Podaj Dalej Konin) 3:1, uległ 2:3 Wiesławowi Dzilińskiemu (Start Szczecin) oraz zwyciężył 3:0 Stanisława Józefczaka (UKS TS Sparta Lubań).

Emilia Kotarska w klasie łączonej 1-5 kobiet wywalczyła 3. miejsce. W fazie grupowej wygrała 3:0 z Ewą Gembalską (Start Kalisz) i przegrała 2:3 z Barbarą Rompa (Szansa-Start Gdańsk), a w walce o finał uległa 0:3 Dorocie Bucław (IKS AWF Warszawa).

Paweł Mazuryk w klasie 8 uplasował się na najniższym stopniu podium. W rozgrywkach grupowych pokonał po 3:0 Marcina Mroczka (Szansa-Start Gdańsk), Krystiana Kowalczyka (IKS AWF Warszawa) i Jacka Wawra (Start Zielona Góra).  W 1 rundzie 3:0 Macieja Połuboczko (Start Szczecin) natomiast w półfinale przegrał po wyrównanej walce 0:3 z Mariuszem Olczakiem (KS Bronowianka Kraków). Mariusz Matejek i Antoni Biedziuk w klasie 9 zajęli 5-8 miejsce.

W klasie łączonej 9-10 kobiet w barwach IKS-u zadebiutowała 10 letnia Magdalena Pawłasek. Utalentowana zawodniczka w swoim debiucie dzielnie walczyła ze starszymi, doświadczonymi rywalkami, ale oba pojedynki przegrała: z Krystyną Ring z Silesi Katowice 0:3 (-8,-1,-11) oraz z Dorotą Mitutą ze Startu Zielona Góra 1:3 (-7,-3,11,-5).

Źródło: IKS Jezioro Tarnobrzeg