IKS Jezioro Tarnobrzeg Drużynowym Mistrzem Polski

W Wiśle odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. IKS Jezioro Tarnobrzeg zdobył na nich cztery medale.

Drużynowym Mistrzem Polski na 2019 rok w klasie 2-5 wózki mężczyzn została drużyna w składzie Maciej Nalepka/Krzysztof Żyłka, a brązowy medal w tej klasie wywalczyła kolejna drużyna IKS-u Janusz Chamot/Piotr Sokalski.

Wicemistrzostwo Polski w klasie 10 mężczyzn (w której rywalizują zawodnicy najbardziej sprawni) została drużyna trzyosobowa Paweł Włodyka/Antoni Biedziuk/Dawid Sowa. W grze finałowej po zaciętej walce przegrali 1:2 (rozstrzygnęła gra deblowa) z drużyną Start Zielona Góra.

Medal brązowy zdobyła w klasie 9 drużyna IKS-u w składzie Paweł Mazuryk/Mariusz Matejek. O podziale miejsc na podium w tej klasie decydowały wyniki pojedynków aż trzech drużyn, które miały po 5 punktów
(ostateczny bilans KS Bronowianka Kraków 5:2, Start I Katowice 5:3 i IKS 4:3).