IJL. Medalowy start judoków w Bytomiu

Ponad dwa tuziny medali wywalczyli podkarpaccy judocy w Bytomiu, na trzecim turnieju International Judo League 2019.

Aż 758 zawodników z 73 klubów z Polski, Ukrainy, Słowacji i Czech wzięło udział w trzecim turnieju International Judo League 2019. Po w Krakowie i Jaśle, tym razem rywalizacja toczyła się na matach w Bytomiu.

Zawodnicy pięciu klubów z naszego regionu stawali na podium w turnieju. Najwięcej medali i trzecie miejsce w klasyfikacji klubów, wywalczyli judocy Akademii Judo Rzeszów, którzy wygrali trzy kategorie oraz po trzy razy zdobywali srebrne  i brązowe medale. Jeden medal mniej zdobyli zawodnicy ASW Judo Jasło (2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe). Pozostały dorobek medalowy to: UKS 15 Krosno (2 złote, 3 brązowe), Skorpion Judo Krosno (po jednym medalu w każdym kolorze) oraz UKS MOSiR Jasło (1 brązowy).

Po trzech turniejach International Judo League klasyfikacja klubów przedstawia się następująco:

1. Judo Legia Warszawa – 259,0
2. UKS ASW-Judo Jasło – 219,0
3. Akademia Judo Rzeszów – 217,5

7. UKS 15 Krosno – 144,0

Wysoko w klasyfikacjach indywidualnych jest wielu naszych judoków.

Wśród dziewcząt w kategorii U11 trzecia jest Blanka Zbylut (ASW-Judo Jasło), przed Agnieszką Mercik (UKS 15 Krosno) i Julią Zagórksą (ASW). Do lat 13 na czwartym miejscu są Aleksandra Sieńkowska i Kornelia Mikrut (obie ASW-Judo Jasło). Renata Nowak (UKS 15 Krosno) prowadzi natomiast w kategorii U15 z kompletem trzech zwycięstw, a tuż za podium są Oliwia Ulaszek, Gabriela Jaracz (obie ASW-Judo Jasło) i Joanna Bednarz (UKS 15 Krosno).

Wśród chłopców Piotr Kopiec (Akademia Judo Rzeszów) jest czwarty w kategorii U11, a Oliwier Bęben (ASW-Judo Jasło) jest szósty w U13.