Igrzyska w Rio de Janeiro zakończone

Reprezentanci Polski zdobyli 11 medali. Podsumujmy starty podkarpackich sportowców w drugim tygodniu zmagań w Rio.

Najpierw swoją walkę na dystansie 1500 m kontynuowała Danuta Urbanik. W biegu półfinałowym zawodniczka KKS Victoria Stalowa Wola zajęła 10. miejsce i z czasem 4:11.34 zakończyła Igrzyska na 22. pozycji.  – Trzeba wykonać jeszcze dużo pracy żeby zbliżyć się do czołówki światowej, ale obiecuję że wrócę silniejsza i pokaże jeszcze na co mnie stać. – napisała na swoim profilu zawodniczka i dodała: – Swój debiut na IO uznaje za udany. Marzenia się spełniają, trzeba tylko o nie zawalczyć! Podopieczna Mirosława Barszcza debiutowała na Igrzyskach. Liczymy, że zobaczymy ją również za 4 lata w Tokio.

Bardzo licznie obsadzona była rywalizacja w chodzie sportowym. Na dystansie 50 km mężczyzn wystartowało 80 zawodników, a na 20 km kobiet – 74. W obu konkurencjach mieliśmy swoich przedstawicieli. Rafał Augustyn zajął 22 miejsce, uzyskując czas 3:55.01. Zwyciężył Słowak Maciej Toth z czasem 3:40.58. Zawodnik LKS Stal Mielec nie ukrywał lekkiego rozczarowania swoim wynikiem: – Nie zawsze jest tak jak byśmy chcieli. Mierzyłem w ścisły finał. – napisał po zawodach na jednym z portali społecznościowych. – Dałem z siebie 100% tego dnia i pomimo przeciwnościom losu ukończyłem rywalizację dla Ojczyzny. Po powrocie do kraju zdecyduje co dalej z moją karierą sportową. Miejmy nadzieję, że Rafał podejmie jeszcze jedno wyzwanie i powalczy o medal na Igrzyskach po raz czwarty.

W rywalizacji kobiet w chodzie 28. miejsce zajęła Paulina Buziak. Zawodniczka LKS Stal Mielec uzyskała czas – 1:35.01. Zwyciężyła Chinka Hong Liu z czasem 1:28.35.

W tym miejscu trzeba dodać, że zarówno panie jak i panowie rywalizowali w bardzo trudnych warunkach, przy wysokiej temperaturze i w dużej wilgotności.

Na koniec nie możemy nie wspomnieć o ogromnym sukcesie wychowanki KKS Victoria Stalowa Wola Joannie Jóźwik. Była podopieczna Stanisława Anioła, startująca na dystansie 800 metrów wygrała najpierw bieg eliminacyjny, a następnie półfinałowy. W finale dobiegła na metę na piątym miejscu ustanawiając swój nowy rekord życiowy 1:57.37. Gratulujemy!