Igor Kopala Wicemistrzem Polski


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w lekkiej atletyce. Skromna reprezentacja Podkarpacia wraca z jednym medalem. Do drugiego krążka zabrakło 0,3 sek.

Tylko pięcioro zawodników z naszego regionu wzięło udział w Mistrzostwach. Najlepiej zaprezentował się skoczek wzwyż Igor Kopala (CWKS Resovia). Pomimo zimna i deszczowej pogody podopieczny trenera Michała Tittingera stoczył zacięty pojedynek o złoty medal z Norbertem Kobielskim (MKS Inowrocław), który w ostatnich tygodniach zaliczył kilka udanych startów wśród seniorów. Od początku konkursu obaj zawodnicy szli „łeb w łeb”. Bardzo ważna dla Kopali okazała się trzecia próba na 2.16 zakończona zaliczeniem tej wysokości i spełnieniem minimum PZLA na Mistrzostwa Europy U23, które za dwa tygodnie odbędą się w Bydgoszczy. Medale zostały rozdzielone gdy poprzeczka była zawieszona na wysokości 2.19. Pokonał ją tylko Kobielski i to on zdobył złoty medal, srebro przypadło Kopali.

O sporym pechu może mówić Marcin Kuliga. Zawodnik KKB MOSiR Krosno w pierwszej serii biegu na 800 m uzyskał czas 1:56.05 i zajął trzecie miejsce. Niestety w drugim biegu na tym samym dystansie zwycięzca uzyskał czas o 0,3 sekundy lepszy od Marcina i tym samym pozbawił go brązowego medalu.

Mistrzostwa Polski U23 – Wyniki naszych reprezentantów

Finał
2. Igor Kopala (CWKS Resovia) – 2.16
Finał
4. Marcin Kuliga (KKB MOSiR Krosno) – 1.56.05
Finał
8. Kamil Pęcak (KKS Victoria Stalowa Wola) – 6.41
Finał
13. Kamil Pęcak (KKS Victoria Stalowa Wola) – 13.39
Finał
15. Aleksandra Barszcz (KKS Victoria Stalowa Wola) – 2:23.40
Finał
13. Aleksandra Barszcz (KKS Victoria Stalowa Wola) – 4:53.62
Finał
6. Katarzyna Kargol (CWKS Resovia) – 11:11.90

 

Fot. Polski Związek Lekkiej Atletyki