Hubert Hadała podwójnym mistrzem województwa młodzików

Wyniki
format_list_numbered

Klub Czarni Rzeszów był organizatorem Mistrzostw Podkarpacia w tenisie ziemnym młodzików. Zarówno w singlu jaki i deblu na najwyższym stopniu podium stanął zawodnik Strefy Sportu Rzeszów.

Na starcie rywalizacji stanęło 9 młodych tenisistów z Krosna, Rzeszowa, Sanoka i Stalowej Woli. Najlepszym okazała się Hubert Hadała. Zawodnik Strefy Sportu Rzeszów dotarł do finału bez straty gema, pokonując 6-0 6-0 kolejno Jakuba Myćkę (SKT Sanok) i Dawida Kiełba (SKS San Stalowa Wola). Jego rywalem w walce o złoty medal był Wojciech Malinowski (KAT Prince Krosno), który w pierwszej rundzie pokonał Antoniego Padowicza (KP Sokół Rzeszów) 7-5 6-1, a w półfinale po trzysetowym pojedynku okazał się lepszy od Kacpra Czyrka (Strefa Sportu Rzeszów) 1-6 6-4 6-3. W finale pewne zwycięstwo odniósł Hadała, oddając przeciwnikowi trzy gemy (6-2 6-1).

Drugi złoty medal Hubert Hadała zdobył w parze z Wojciechem Filipkiem. W finale gry podwójnej pokonali parę Dawid Kiełb (SKS San Stalowa Wola) i Kacper Czyrek 6-4 6-1.