Trzy medale na Halowych Mistrzostwach Polski

W Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce. Reprezentanci Podkarpacia zdobyli w nich trzy medale.

W dwudniowych zmaganiach wzięło udział siedmioro lekkoatletów z naszego regionu.

Nie zawiedli nasi chodziarze. Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec) zdobył srebrny medal na dystansie 5 km. Jego czas to 19:35.29, a do zwycięzcy Dawida Tomali z Opola stracił dziewięć sekund. Trzecie miejsce i brązowy medal na dystansie 3 km zdobyła koleżanka klubowa Rafała – Katarzyna Zdziebło. Jej czas to 13:19.81, a do zwyciężczyni Agnieszki Szwarnóg (AZS AWF Kraków) straciła niespełna 20 sekund. Piąte miejsce zajęła Małgorzata Cetnarska (KKS Victoria Stalowa Wola) ustanawiając swój nowy rekord życiowy – 14:01.91.

Jakkolwiek to nie zabrzmi, rozczarowaniem jest „tylko” srebrny medal faworytki biegu na 800 m Anny Sabat. Podopieczna trenera Piotra Kowala legitymowała się najlepszym czasem w sezonie na dystansie 800 metrów. I potwierdziła to, wygrywając sobotnie eliminacje. W finale nie była w stanie odpowiedzieć na atak Weroniki Wyki (AZA AWF Warszawa) i z czasem 2:06.09 zajęła drugie miejsce. Nie bez znaczenia jest na pewno fakt, że Ania lekko skręciła staw skokowy na piątkowym treningu przed Mistrzostwami.

Dwukrotnie zaprezentował się sprinter CWKS Resovii – Albert Komański. W eliminacjach biegu na 60 m uzyskał wynik 6.98 i zajął 20. miejsce, natomiast w eliminacjach biegu na 200 m z czasem 22.27 zajął 13. miejsce.

Nie zaliczy startu w mistrzostwach do udanych Szymon Zięba. Zawodnik UKS Tiki-Taka Kolbuszowa nie przebrnął eliminacji biegu na 800 m i z czasem 1:55.83 zajął ostatnie miejsce w swojej serii.

Niedosyt ma zapewne Wiktoria Miąso. W konkursie skoku wzwyż zajęła wprawdzie dobre piąte miejsce, ale osiągnięta wysokość 1.75 nie jest szczytem jej możliwości. Zwyciężyła Aneta Rydz (RLTL ZTE Radom) z wynikiem „tylko” 181 cm.