HMPJ. Oliwer Wdowik rekordzistą Polski na 200 m (VIDEO)

W Toruniu zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. Reprezentacja Podkarpacia wraca z sześcioma medalami i Rekordem Polski.

43 lekkoatletów z Podkarpacia wraca z Mistrzostw Polski z sześcioma medalami, 23 rekordami życiowymi i jednym rekordem Polski. W klasyfikacji medalowej województw nasz region zajął 11. miejsce. To samo miejsce w klasyfikacji klubowej zajęła CWKS Resovia, a 16. zajęła LKS Stal Mielec (na 97 klubów zdobywających medale).

Dzień pierwszy (08.02.)

Wiktoria Raś zdobyła pierwszy medal dla Podkarpacia. Zawodniczka LKS Stali Mielec zajęła drugie miejsce w chodzie na 3 km juniorek, uzyskując czas 15:27.61. Do zwyciężczyni Agaty Piekarz (Hermes Gryfino) straciła niewiele ponad minutę.

Chwilę po Wiktorii na trasę chodu na 5 km juniorów młodszych ruszył Kamil Piecuch. Zawodnik LKS Stali Mielec okazał się bezkonkurencyjny i doszedł do mety na pierwszym miejscu zdobywając złoty medal! Czas Kamila to 24:42.05. To jego nowy rekord życiowy.

Dobrze zaprezentowała się również Monika Moskal (KKB MOSiR Krosno), która w trójskoku juniorek młodszych pobiła swój rekord życiowy wynikiem 10.92 i zajęła szóste miejsce.

Dzień drugi (09.02.)

Drugi dzień HMPJ zapowiada się nad wyraz interesująco. Już w pierwszej konkurencji medalowej – bieg na 60 m K U-18, Magdalena Niemczyk uzyskała drugi czas eliminacji (7.74), awansując pewnie do Finału A. W nim zaprezentowała się jeszcze lepiej, ustanawiając swój nowy rekord życiowy (7.67) i zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Do złota zabrakło… 0.01 sekundy!

Blisko podium był inny nasz sprinter – Tomasz Życzyński. Zawodnik CWKS Resovii uzyskał trzeci czas eliminacji na 60 m. Jednak w finale zajął dopiero czwarte miejsce, tracąc do podium… 0.01 sekundy.

O pechu może mówić Michał Zieleń. Zawodnik ULKS Technik Trzcinica uzyskał czwarty czas w biegu na 2000 m. Niestety w trakcie biegu przekroczył wewnętrzną linię swojego toru i został zdyskwalifikowany.

W niesamowitej formie jest Oliwer Wdowik. Podopieczny trenera Janusza Mazura zwyciężył w eliminacjach biegu na 200 m, ustanawiając nowy rekord życiowy 21.82.

Ogromnej szansy na medal nie wykorzystał Albert Komański. Junior CWKS Resovii uzyskał najlepszy czas eliminacji biegu na 60 m (6.85). W finale, powtarzanym trzy razy przez falstarty, nie utrzymał koncentracji i po słabym starcie dobiegł na metę „dopiero” na czwartym miejscu z czasem 6.94.

Dzień trzeci (10.02.)

Najważniejszym dla nas wydarzeniem ostatniego dnia Mistrzostw okazał się finał biegu na 200 m juniorów młodszych. Głównym faworytem do zwycięstwa był Oliwer Wdowik. Zawodnik CWKS Resovii wraz z trenerem Januszem Mazurem podjęli decyzję o „odpuszczeniu” sprintu na 60 m i skupieniu się na 200 m. Wybór był perfekcyjny. Wdowik nie dość że wygrał to zrobił to w wybitnym stylu, ustanawiając nowy Rekord Polski 21.55!!! Finałowy bieg można oglądnąć TUTAJ.

Tego dnia nasi reprezentanci jeszcze dwukrotnie stawali na podium. i w obu przypadkach byli to lekkoatleci Resovii. W biegu na 800 m juniorek Emilia Czapka zajęła drugie miejsce. Czas 2:11.86 to jej nowy rekord życiowy, a do zwyciężczyni zabrakło półtorej sekundy.

Również na drugim stopniu podium stanęła Wiktoria Miąso w skoku wzwyż. Rzeszowianka toczyła bój o złoto z Martyną Lewandowską (MLKL Płock). Tym razem lepszy dzień miała Martyna i to ona uzyskała zwyciężyła wynikiem 1.78. Wiktoria ukończyła z wysokością o dwa centymetry niższą.