HMPJ. Pięć medali drugiego dnia – złoci Wdowik i Zięba

Oliwer Wdowik (CWKS Resovia) i Szymon Zięba (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa) zostali Halowymi Mistrzami Polski Juniorów. Sobota przyniosła Podkarpaciu pięć medali.

Drugi dzień Mistrzostw świetnie zaczęli nasi sprinterzy U-18. Do finałów awansowali: Alicja Struzik (LKS Stal Mielec) i Oliwer Wdowik (CWKS Resovia), oboje bijąc swoje rekordy życiowe. W finałach te rekordy jeszcze poprawili. Oliwer okazał się bezkonkurencyjny wśród mężczyzn, zdobywając złoty medal czasem 6:95. Alicja uzyskała czas 7:84 i zajęła piąte miejsce wśród kobiet.

Niewiele do pełni szczęścia zabrakło Wiktorii Miąso w konkursie skoku wzwyż juniorek młodszych. Zawodniczka CWKS Resovii była faworytką konkursu i na pierwszych czterech wysokościach miała tylko jedną zrzutkę. Niestety zakończyła konkurs na wysokości 1.74 i „tylko” ze srebrnym medalem. Zwyciężyła Weronika Kaźmierczak (Błyskawica Domaniewice), która przeskoczyła poprzeczkę na tej wysokości za pierwszym podejściem.

W eliminacyjnych biegach na 600 m U-18 dobrze spisali się nasi reprezentanci. Emilia Czapka (CWKS Resovia) awansowała do Finału B, a Jakub Kozdrański (CWKS Resovia) do Finału A, ustanawiając własny rekord życiowy czasem 1:24.63. W finale pobiegnie również Emilia Dąbek (KKS Victoria Stalowa Wola), która w biegu na 300 m uzyskała czwarty czas eliminacji: 40.06 – jej nowy rekord życiowy.

W drugiej części drugiego dnia Mistrzostw rywalizowali juniorzy U-20.

Dwa medale wywalczyli nasi reprezentanci w biegu na 1500 m. Zwyciężył Szymon Zięba (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa) z czasem 3:53.62 przed Szymonem Żywko (KKS Victoria Stalowa Wola) – 3:54.55. Obaj ustanowili swoje nowe rekordy życiowe.

Pierwszy w karierze medal wywalczył kulomiot CWKS Resovii – Bartłomiej Uchman. Swój najlepszy jak dotąd konkurs ukoronował rekordem życiowym 16.07 m.

Do finału biegu na 60 m zakwalifikowała się Weronika Kantor (MUKLA Dębica). W nim zajęła szóste miejsce. Siódma w biegu na 1500 m była Patrycja Surowiec (CWKS Resovia), a dziewiąta Monika Bereźnicka (UKS Tempo 5 Przemyśl).

Swój bieg eliminacyjny na 400 m wygrał Radosław Maciąg (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa) i w niedzielę pobiegnie w finale. Na tym samym dystansie wśród kobiet blisko finału była jego koleżanka klubowa Weronika Wrońska, która zajęła w eliminacjach siódme miejsce i pobiegnie w finale B.

Na koniec dnia udane okazały się eliminacje biegu na 800 m. W niedzielnym finale wystartuje dwóch naszych zawodników: Arkadiusz Rajpold (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa) i Grzegorz Wójcicki (UKS Tempo 5 Przemyśl) oraz trzy zawodniczki: Kinga Widlińska (LKS Stal Mielec), Agnieszka Dybka i Małgorzata Osiecka (obie KKS Victoria Stalowa Wola).