HMPJ. Klaudia Wojtunik Mistrzynią Polski Juniorek (WYNIKI)

Ostatni dzień Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce przyniósł nam dwa medale, w tym najcenniejszy, złoty Klaudii Wojtunik z CWKS Resovii.

HMPJ U-18

Pierwszy medal w swojej karierze wywalczył Kamil Wąż. Trójskoczek LKS Stali Mielec uzyskał wynik 13.75 m, co dało mu trzecie miejsce Mistrzostw Polski Juniorów U-18. Wynik ten jest jego nowym rekordem życiowym. W tej samej konkurencji Jakub Jachym (LKS Stal Mielec) był ósmy.

Do finału biegu na 60 m przez płotki awansowały dwie nasze zawodniczki CWKS Resovii: Daria Plizga i Gabriela Filar. Daria ustanowiła w nim swój rekord życiowy wynikiem 8.85, ale wystarczyło to jedynie na piąte miejsce. Gabriela niestety potknęła się na jednym z ostatnich płotków i nie ukończyła biegu.

W finale biegu na 300 m szóste miejsce zajęła Emilia Dąbek (KKS Victoria Stalowa Wola). Na dwukrotnie dłuższym dystansie piąte miejsce z rekordem życiowym 1:23.51 zajął Jakub Kozdrański (CWKS Resovia).

Szóste miejsce w konkursie skoku w dal zajęła Tatiana Wabia (MUKLA Dębica). W biegu na 1000 m siódme miejsce zajął Konrad Bernal (CWKS Resovia) ustanawiając nowy rekord życiowy – 2:35.91. Ósmy w pchnięciu kulą był Mateusz Kopeć (KKS Victoria Stalowa Wola) – 14.54 (rekord życiowy).

Dwie nasze reprezentantki wystartowały w biegu na 2000 m. Agnieszka Chorzępa (KKB MOSiR Krosno) była druga a Monika Węgrzyn (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa) trzecia w pierwszej serii, ale ich czasy dały im ostatecznie miejsca odpowiednio 11. i 12.

HMPJ U-20

Fenomenalną formę zaprezentowała w Toruniu Klaudia Wojtunik (CWKS Resovia). Podopieczna trenera Janusza Mazura była najszybsza w eliminacjach biegu na 60 m przez płotki (8.41 PB), a kilkadziesiąt minut później potwierdziła swoją świetną dyspozycję zwyciężając w finale z czasem 8.40, poprawiając swój rekord życiowy i zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów.

W finale biegu na 800 m wystartowały trzy nasze zawodniczki. Po emocjonującym finiszu piąte miejsce zajęła Agnieszka Dybka (KKS Victoria Stalowa Wola), tracąc do brązowego medalu zaledwie 0,3 sekundy. Tuż za nią na metę wpadła jej koleżanka klubowa Małgorzata Osiecka, a na ósmym miejscu na metę wbiegła Kinga Widlińska (LKS Stal Mielec).

Wiktoria Wrońska (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa) zwyciężyła w Finale B biegu na 400 m. W eliminacjach zabrakło jej 0.12 sek. do awansu do Finału A.

Blisko medalu byli też panowie biegnący na tym samym dystansie. Arkadiusz Rajpold (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa) był czwarty, a Grzegorz Wójcicki (UKS Tempo 5 Przemyśl).

Szóste miejsce w skoku wzwyż zajął Filip Kostkiewicz (UKS Tempo 5 Przemyśl), uzyskując wynik 1.93. Wśród kobiet Martyna Wojtanowska (KS Komunalni Sanok) była siódma z wynikiem 1.53. W trójskoku Arkadiusz Urbanek (ULKS Technik Trzcinica) zajął 10. miejsce.

W ostatniej konkurencji Mistrzostw w finale biegu na 400 m wystartował Radosław Maciąg (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa). Niestety, pomimo świetnego biegu i ustanowienia rekordu życiowego 49.24, zajął najgorsze dla sportowca czwarte miejsce.