Halicz drugi w mroźnym Pucharze Bieszczadów

Wyniki
format_list_numbered

Ponad 200 zawodników z 25 klubów wzięło udział w Pucharze Bieszczadów w biegach narciarskich. W klasyfikacji klubów drugie miejsce zajęli gospodarze.

Dwudniowe zawody odbyły się na trasie biegowej im. Stanisława Nahajowskiego w Ustjanowej Górnej k/Ustrzyk Dolnych.

Wśród seniorek dwukrotnie zwyciężyła Marcela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne), zarówno w sprintach jak i w biegu stylem klasycznym na dystansie 5 km. Bardzo dobrze pobiegła również druga seniorka Halicza – Angelika Szyszka. Była odpowiednio siódma i druga.

W biegu juniorów A na dystansie 7,5 km techniką klasyczną trzecie miejsce zajął Konrad Bil (MUKS Podkarpacie Jedlicze), a piąty był Natan Ciborowski (Speed Jasło).

W pierwszym dniu zawodów bardzo dobrze biegały juniorki C. Zwyciężyła Sabina Lizis , druga była Luiza Motyka a piąta Kinga Polityńska (wszystkie MKS Halicz Ustrzyki Dolne). W biegu stylem klasycznym (C) na dystansie 3 km nasze dziewczęta zajęły następujące miejsca: Lizis była druga, Polityńska piąta, a Motyka szósta.

Bardzo udanie wystartowały również juniorki D Halicza. W biegu stylem dowolnym drugie miejsce zajęła Oliwia Buśko, a trzecie Emilia Kwaśnik, a szóste Czaja Weronika. Wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej najlepiej pobiegł Kamil Ozga, który zajął VI miejsce.