Gryf Mielec drugi na turnieju w Warszawie


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Warszawie odbył się Turniej Szermierczy z okazji 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Szermierze z Mielca wywalczyli dwa srebrne medale – indywidualnie i drużynowo.

W zawodach wzięło udział 30 zawodników z ośmiu klubów. Wśród nich czwórka szermierzy MKS-u Gryf Mielec. Najlepiej wypadł Piotr Urban, który w ćwierćfinale pokonał swojego brata – Pawła 12-10. W półfinale Piotr wygrał z Jakubem Cieślikiem (PKSzerm Warszawa) 11-8. W bardzo wyrównanym i zaciętym finale minimalnie lepszy od zawodnika z Mielca okazał się Jan Socha (PKSzerm Warszawa) i wygrał 12-11. Na 9. miejscu turniej zakończył Maciej Kaźmierski, a na 13. Szymon Tarchanowicz.

Drugiego dnia Turnieju rywalizowały drużyny. Gryf Mielec w pierwszej rundzie pokonał PKSzerm 2 wysoko  35-14. W półfinale również pewnie zwyciężyli mielczanie. Tym razem w pokonanym polu zostawili MKS Kusy Szczecin wygrywając 34-24. Ich rywalem w finale była pierwsza drużyna Polskiego Klubu Szermierczego Warszawa. Podobnie jak w finale indywidualnym, tak i tutaj o zwycięstwie w zaciętym pojedynku zdecydowało ostatnie pchnięcie. Niestety i tym razem lepsi okazali się rywale, którzy zwyciężyli 36-35.

Medale i nagrody najlepszym szermierzom wręczał obecny na turnieju Minister Sportu i Turystyki Pan Witold Bańka.

Fot. Polski Klub Szermierczy Warszawa