Gnojnica i Lubzina z medalami na Pucharze Polski


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Warszawie odbył się Puchar Polski młodzików i kadetów w sumo. Dziesięc razy na podium stawali zawodnicy LUKS Syrena Gnojnica i LUKS Lubzina.

Najlepiej spisali się kadeci, którzy aż pięciokrotnie stawali na podium, w tym cztery razy na najwyższym jego stopniu. Jakub Oleś (LUKS Syrena Gnojnica) zwyciężył w kategorii 55 kg. Jego kolega klubowy Kacper Rojek w tej samej wadze był trzeci. Złote medale wywalczyli trzej sumocy LUKS Lubzina – Dawid Kuraś zwyciężył w wadze 75 kg, Sławomir Ochał w 85 kg, a Kacper Magdoń w 95 kg.

Dwa złote medale wywalczyły kadetki. Patrycja Wozowicz (LUKS Syrena Gnojnica) zwycięzyła w kategorii 45 kg, a Izabella Woźny (UKS Lubzina) była najlepsza w kategorii 55 kg. Na najniższym stopniu podium w wadze 65 kg stanęła Faustyna Gondek (LUKS Lubzina).

Wśród młodzików złoty medal wywalczył Wiktor Toton. Zawodnik LUKS Syrena Gnojnica dotarł do finału wagi 55 kg i pokonał w nim Macieja Matuszczyka (MUKZ Gladiator Kraków).

W kategorii młodziczek jedyny medal wywalczyła Teresa Darłak (LUKS Syrena Gnojnica) w wadze +65 kg. Dotarła do finału, w którym przegrała z Małgorzatą Grzywaczewską (ZTS Sokół Lublin).

Fot.: UKS Niedźwiadek Warszawa