Gabriela Torba Wicemistrzynią Polski U18 (VIDEO)

W Toruniu rozpoczęły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów (U-20) i Juniorów Młodszych (U-18) w lekkiej atletyce. Pierwszego dnia reprezentanci Podkarpacia wywalczyli dwa medale.

Już pierwsza konkurencja finałowa Mistrzostw przyniosła medal dla naszego regionu. W finale trójskoku U-18 bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka LKS Stali Mielec Gabriela Torba. Mielczanka zaczęła konkurs od spalonej próby, ale już w drugim podejściu zaliczyła skok na odległość 11.42 m, co było drugą odległością. Gabriela tej pozycji nie oddała już do końca zawodów, poprawiając swój wynik w czwartej próbie na 11.53 m. Zwyciężyła Julia Janus (MKS Aleksandrów Łódzki). Dla Torby jest to pierwszy medal Mistrzostw Polski w karierze.

Skok Gabrieli Torby na HMPJM w Toruniu:

Opublikowany przez Tomasz Torba na 9 lutego 2018

To nie jedyny medal tego dnia dla Podkarpacia i… dla klubu z Mielca. W chodzie juniorek na 3000 m również srebro wywalczyła Wiktoria Raś. Zwyciężyła Zuzanna Drygalska (CMKL Człuchów). Dla podopiecznej trenerki Marzeny Kulig to pierwszy sezon w kategorii juniorów. Rok temu w MP U-18 była trzecia na tym dystansie.

W tej samej konkurencji piąte miejsce zajęła Julia Mądra (LKS Stal Mielec), szósta Małgorzata Wołoszyn (KKS Victoria Stalowa Wola), a 11. Maria Cich (MUKLA Dębica). Natomiast wśród juniorek młodszych piąte miejsce zajęła Patrycja Rusek (LKS Stal Mielec), a szóste Paweł Fołta (MUKLA Dębica) wśród mężczyzn.

W skoku wzwyż juniorów młodszych dobre piąte miejsce zajął Marcin Jachym (CWKS Resovia). Podopieczny trenera Michała Tittingera uzyskał wynik 1.91 m.